Škoda Kushaq: Designové skici přináší první pohled na nové SUV pro Indii

Škoda poodhaluje prostřednictvím dvou skic design exteriéru nového vozu Kushaq. Design tohoto kompaktního SUV, určeného pro indický trh vychází z koncepční studie Vision In. Kushaq je postaven na modulární platformě MQB-A0-IN, speciálně vyvinuté platformě koncernu Volkswagen pro indický trh. Jde o první ze čtyř modelů značek Škoda a Volkswagen, které budou vyrobeny lokálně v Indii. Světová premiéra Škody Kushaq se uskuteční v březnu 2021.

První designová skica exteriéru ukazuje výraznou příď modelu Škoda Kushaq, jehož název pochází ze staroindického jazyka sanskrt a označuje krále nebo vládce. Nápadné jsou ostře tvarované, dvoudílné přední světlomety, které sahají až k široké masce chladiče, typické pro vozy mladoboleslavské automobilky. Masivní přední nárazník se spoilerem zdůrazňují vzhled tohoto SUV.

Druhá skica odhaluje záď nového vozu. Je jasně strukturovaná a doplněná podlouhlým střešním spoilerem a robustním difuzorem v zadním nárazníku. Zadní světla kompaktního SUV se vyznačují krystalickou strukturou. Samozřejmě nechybí nápis Škoda umístěný na pátých dveřích.

Škoda Kushaq a další připravované velkosériové modely jsou postaveny na bázi modulární platformy MQB-A0-IN. Ta se vyvíjí a vyrábí přímo v Indii. U nových vozů je plánováno dosáhnout vysoké 95% úrovně lokalizace, jejich technický vývoj probíhá v Technologickém centru společnosti Škoda Auto v Púně.

Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, uvedl: „Novým vozem Škoda Kushaq zahajuje automobilka Škoda na indickém subkontinentu novou éru. V rámci projektu India 2.0 zodpovídá společnost Škoda Auto za všechny aktivity koncernu Volkswagen na indickém trhu. Modelovou ofenzívu celkem čtyř nových kompaktních vozů značek Škoda a Volkswagen zahajuje právě Škoda Kushaq. Všechny modely jsou postaveny na modulární platformě MQB-A0-IN, kterou společnost Škoda Auto upravila speciálně pro potřeby indického trhu. Jsem si jist, že tento model přesvědčí indické zákazníky.“

Díky velkému rozvoru 2651 mm, robustnímu vzhledu a velkým kolům vypadá Kushaq opticky větší. Nabízí variabilní interiér, typický pro mladoboleslavské vozy, prostor pro pět cestujících a velký zavazadelník. V závislosti na výbavovém stupni nabízí Škoda Kushaq LED přední světlomety a LED světla pro denní svícení. Zpětná a brzdová světla jsou také vybavena výraznými, rychle reagujícími LED diodami.

Nový vůz s pohonem předních kol může být vybaven jedním z úsporných zážehových motorů TSI se zdvihovým objemem 1,0 a 1,5 litru. V závislosti na daném modelu je v nabídce šestistupňová manuální převodovka, šestistupňová automatická převodovka či sedmistupňová automatická převodovka DSG. Díky přeplňování nabízejí oba motory TSI dobrý výkon a příznivou spotřebu paliva.

Zvýšená pozice sedadel typická pro vozy SUV zajišťuje dobrý výhled. Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a nastavení polohy volantu umožňují seřízení podle individuálních potřeb. Moderní infotainment systémy mají centrální dotykový displej. Příjemné klima ve voze zajišťuje v závislosti na výbavovém stupni standardně dodávaná manuální klimatizace nebo automatická klimatizace Climatronic.

Již dříve Škoda uvolnila fotografie modelu Kushaq v kamufláži

Kushaq chrání cestující až šesti airbagy. Mezi ně standardně patří airbag řidiče a spolujezdce a na přání dodávané hlavové a boční airbagy vpředu. Nechybí stabilizační systém ESC. Bezpečnost a komfort jízdy dále mohou posílit další asistenční systémy. K těm se řadí asistent při rozjezdu v kompci, světelný a dešťový senzor nebo tempomat. V nabídce je také systém monitorování tlaku v pneumatikách.

Škoda nyní na indickém trhu nabízí modely Rapid, Octavia, vlajkovou loď Superb a SUV Kodiaq a Karoq. Nové SUV Kushaq tuto nabídku rozšíří po svém představení, které je plánováno na březen tohoto roku.

Kamuflovaná SUV Kushaq dokonale matou. Skutečné tvary prakticky nelze rozeznat.

Mohlo by se vám líbit...