Škoda Kamiq: první skici novinky!

Dvě exkluzivní designové skici poprvé ukazují podobu nového modelu Škoda Kamiq. Crossover svým robustním vzhledem dále rozvíjí designový jazyk vozů SUV značky Škoda a rozšiřuje jej o nové prvky. Mezi ně patří dělené přední světlomety se světly pro denní svícení nad hlavními světlomety, které jsou ve voze mladoboleslavské automobilky použity vůbec poprvé.

Široká a svislá maska chladiče dodává přední části Škody Kamiq robustní a sebevědomý vzhled. Masku vyplňují zdvojená žebra – typický prvek designového jazyka SUV. Kapota motoru navazuje na příď charakteristickou linií, která se také opakuje na všech současných SUV značky Škoda. Výrazná linie Tornádo na bocích vůz opticky prodlužuje a ladí s dynamickou siluetou střechy.

Offroadový charakter vozu zvýrazňuje robustní přední spoiler stříbrné barvy. Nejvýraznějším prvkem na přídi vozu jsou nově uspořádané a ve voze značky Škoda poprvé použité dělené LED-světlomety, u kterých jsou proužky světel pro denní svícení umístěny nad hlavními světlomety. Kromě toho má Kamiq, jako první vůz mladoboleslavské automobilky, dynamické ukazatele změny směru jízdy vpředu i vzadu. Vzhled vozu ještě vylepšuje krystalická struktura světlometů a s LED technologií.

Vedoucí oddělení Škoda Design, Oliver Stefani, říká: „U našeho nového městského SUV Kamiq jsme zcela nově uspořádali světlomety. Dělené světlomety se světlem pro denní svícení nad hlavními světlomety, propůjčují modelu Kamiq svébytný vzhled a představují další interpretaci úspěšného designového jazyka našich SUV.“

Vysoká a masivně působící kapota motoru je důležitou součástí boční linie vozu. Robustní vzhled modelu posiluje zvýšená světlá výška, velká kola a difuzor. Vůz působí dynamickým a sportovním dojmem díky vyváženým proporcím, čistým plochám a modernímu designu. Nápadná a jasně vykreslená záď ukazuje novou interpretaci pro značku Škoda typického tvaru koncových světel ve tvaru písmene C a krystalické tvary, podobné těm na předních světlometech. Nový crossover má na pátých dveřích namísto známého loga značky nápis Škoda.

Světová premiéra nového modelu Škoda Kamiq se bude konat od 5. do 17. března 2019 na autosalonu v Ženevě.

Mohlo by se vám líbit...