Škoda Kamiq Monte Carlo se představí na autosalonu ve Frankfurtu

Škoda pokračuje v tradici sportovně-lifestylové výbavové varianty Monte Carlo a představí ji i v novém městském SUV Škoda Kamiq. Dynamickými černými designovými prvky se nejnovější model značky odkazuje na úspěšnou soutěžní historii automobilky a navíc nabízí rozsáhlou standardní výbavu.

Škoda Kamiq je druhé SUV po modelu Yeti, které česká automobilka nabízí ve výbavě Monte Carlo. Automobil se představí stejně jako Škoda Scala Monte Carlo ve dnech 10. až 22. září na mezinárodním autosalonu (IAA) ve Frankfurtu nad Mohanem. Vrcholný výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozici se všemi motory této modelové řady. K zákazníkům se první vozy dostanou ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Vedoucí oddělení Škoda Design Oliver Stefani říká: „Nová Škoda Kamiq je typické SUV značky Škoda, zároveň ale díky originálním designovým prvkům, jako jsou dělené přední světlomety, zdůrazňuje vlastní tvář. Černé designové prvky verze Kamiq Monte Carlo posilují svébytný charakter a díky nim je ještě atraktivnější pro mladší cílové skupiny zákazníků. Sportovní vzhled, odvolávající se na naše úspěšné soutěžní vozy, a praktičnost tohoto chytrého městského SUV tvoří dokonalou kombinaci.“

Monte Carlo je synonymem lesku a slávy Monackého knížectví i velké sportovní historie slavné rallye, která se tu pořádá už od roku 1911 a na níž Škoda do dnešních dní slaví řadu úspěchů. Limitovaná série modelu Škoda Popular získala v roce 1936 jako první model automobilky přízvisko Monte Carlo. Vedle modelu Fabia jsou teď ve verzi Monte Carlo k dispozici i vozy Kamiq a Scala, které rozšiřují portfolio oblíbené lifestylové výbavové varianty. Všechny tři modely nabízí vedle sportovních černých prvků také lepší výbavu.

Vedle charakteristických dvoudílných Full LED předních světlometů dodává modelu Škoda Kamiq Monte Carlo výrazný dynamický vzhled i leskle černý rámeček masky chladiče. Prvky předního nárazníku jsou černé, stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek, střešní nosič, prahy a nápis Škoda, provedený v jednotlivých písmenech a umístěný uprostřed pátých dveří. Kamiq Monte Carlo je k dispozici se všemi motory této modelové řady a nabízí v sériové výbavě sedmnáctipalcová a volitelně osmnáctipalcová černá kola z lehké slitiny ve speciálních designech.

Součástí výbavy jsou i tónovaná skla Sunset nebo panoramatické střešní okno. Sportovní vzhled nového vrcholného provedení modelu Kamiq, které identifikuje také speciální plaketa, doplňuje černý zadní difuzor, černé označení modelu a Full LED zadní skupinové svítilny. Speciální prvky této výbavy ale najdeme i v interiéru.

V interiéru nabídne Kamiq Monte Carlo řidiči a spolujezdci sportovní sedadla ve speciálním designu, které jsou výškově nastavitelné a disponují integrovanými hlavovými opěrkami. Multifunkční sportovní volant je potažený perforovanou kůží a stejně jako hlavice řadicí páky a madlo páky ruční brzdy je obšitý červeným stehem. Červené je i ambientní LED osvětlení, které osvětluje středový panel, odkládací schránky ve dveřích, kliky dveří a prostor pro nohy.

Kromě toho disponuje Kamiq Monte Carlo i LED čtecími lampičkami. Dekorační lišty a přístrojový panel mají specifický design, výdechy ventilace v přístrojové desce mají chromový dekor, kryty pedálů mají hliníkový design. Interiér doplňují speciální koberečky, nápisy Kamiq na prahových lištách a černý strop.

Veřejnost se na nový vůz Škoda Kamiq Monte Carlo může poprvé podívat na autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem od 10. do 22. září v hale 3.0 na stánku A11. Na trh bude model uveden ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.