Škoda intenzivně testuje dobíjecí infrastrukturu

Škoda Auto se intenzivně připravuje na požadavky éry elektromobility ve svých závodech i jejich okolí. Rozvíjí dobíjecí infrastrukturu a vytváří tak podmínky pro své elektrické vozy, které budou představeny již v letošním roce.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky, říká: „Přípravy na elektromobilitu ve společnosti Škoda Auto běží na plné obrátky. Už od loňského roku je v areálu našeho závodu v Mladé Boleslavi ve zkušebním provozu více než 300 dobíjecích bodů. Zkušenosti a poznatky, které tak získáme, nyní využijeme při další výstavbě dobíjecí infrastruktury i mimo areál závodu, kterou zahájíme s naším partnerem ŠKO-ENERGO.“

Dobíjecí infrastrukturu v areálech společnosti ŠKODA AUTO již v současné době testují oddělení technického vývoje, řízení kvality, prodeje a výroby. Do její výstavby automobilka v minulém roce investovala celkem 3,4 milionů eur: 1,65 milionů eur směřovalo do modernizace a rozšíření elektrické sítě a dalších 1,75 milionů eur investovala společnost do instalace více než 300 dobíjecích bodů. To zahrnuje více než 220 dobíjecích bodů na střídavý proud (AC) a více než 80 moderních dobíjecích bodů na stejnosměrný proud (DC).

Mladoboleslavská automobilka v příštích letech plánuje výstavbu dobíjecí infrastruktury i mimo areál závodu. Společně s energetickou společností ŠKO-ENERGO, která pro společnost Škoda Auto již více než 20 let dodává energii, a také s městem chce automobilka připravit Mladou Boleslav na éru elektromobility a přeměnit ji ve Smart City.

V letošním roce uvede společnost Škoda na trh první modely s elektrifikovaným pohonem. Prvním bude Škoda Superb s plug-in-hybridním pohonem, následován plně elektrickou verzí modelu Citigo. V roce 2020 pak bude zahájena výroba sériové verze studie Škoda Vision E. V rámci Strategie 2025 investuje Škoda Auto v příštích čtyřech letech dvě miliardy eur do vývoje elektrických vozů a nových služeb, souvisejících s mobilitou. Jedná se o největší investiční program v historii společnosti.

Mohlo by se vám líbit...