Škoda Enyaq bude mít premiéru 1. září, co o něm víme?

Novým modelem Enyaq iV realizuje Škoda důležitou část své strategie elektromobility. Jako první sériový vůz značky používá tento vůz s čistě bateriovým elektrickým pohonem modulární platformu pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Český výrobce automobilů nyní zveřejňuje fotografii siluety vozu, která naznačuje vzhled jejího nejdůležitějšího letošního nového modelu a redakce AutoMotoLife.cz přidává pár důležitých informací a postřehů, které jinde nenajdete.

Škoda Enyaq iV přiváží velkorysou nabídkou vnitřního . Automobilka tento elektromobil označuje za SUV, dle nás má ale do nyní tak módních SUV hodně daleko. Jde spíše o MPV, které na nás navíc působí dost nevyváženě, když velkou, na pohled přefouknutě působící karoserii výrobce „posadil“ na opticky malý kola.

Silueta nového modelu naznačuje jen základní proporce. Krátká příď a protažená linie střechy však naznačují důraz na prostornost, což jen podtrhuje objem zavazadelníku 585 litrů. Nový elektromobil tak v interiéru nabízí podobný prostor jako model Škoda Kodiaq, i když je na délku kratší než model Octavia. Vzhled navíc znatelně ovlivňuje maska, vypadající jako z bílého plexi – je nefunkční, protože za ní není chladič, který by bylo nutné ochlazovat proudícím vzduchem. Překrytí masky má pozitivně ovlivňovat aerodynamiku, což je u elektromobilů s omezeným dojezdem důležité. Vzhledu ale dne našeho soudu rozhodně nepřidává.

Enyaq iV má pohon zadních nebo všech kol, kromě toho jsou k dispozici tři velikosti baterie a pět výkonnostních stupňů. Elektromobil má maximální nabíjecí výkon až 125 kW, baterii o kapacitě 82 kWh a elektromotor s výkonu 150 kW. Dojezdová vzdálenost na jedno nabití je až 500 kilometrů v cyklu WLTP. Zde je ale důležitá to nenápadné „až“ a navíc bude důležitá cena vozu, který i kdyby měl dojezd skutečně 500 km, stále se nemůže rovnat s autem se spalovacím motorem.

Ještě dodejme, že Enyaq je dlouhý 4648 mm a široký 1877 mm. Jeho představení naplánovala mladoboleslavská automobilka na 1. září 2020 a dojde k němu v Praze.

O Škodě Enyaq jsme psali už dříve a to ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.