Škoda Connect App: ze dvou aplikací jedna

Ve své aktualizované aplikaci Škoda Connect App sloučila česká automobilka funkce aplikací Connect App a OneApp. Kromě toho automobilka aplikaci obohatila o nové prvky. Dálkový přístup a přímá komunikace s vozidlem bude nyní ještě snazší. Další výhodou je, výstup bude na všech koncových zařízeních – tedy na chytrých telefonech, chytrých hodinkách i na centrálním displeji infotainmentu – jednotný.

Alain Favey, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu, říká: „U našich digitálních aplikací, například u aplikací pro chytré telefony, průběžně zlepšujeme uživatelský zážitek. S aktualizovanou aplikací Škoda Connect App přehledně slučujeme funkce našich dosavadních aplikací Connect App a Škoda OneApp. Budeme tak opět více Simply Clever a uživatelsky přívětivější. Náš plán do budoucna počítá s jednotným a lehce pochopitelných přístupem na všechny kanály značky Škoda, jako jsou webové stránky, aplikace a další. A na tom se vší důsledností pracujeme.“

Dosud měli majitelé vozů značky Škoda možnost získávat informace o svém vozidle prostřednictvím dvou různých aplikací. Pomocí Škoda Connect App si například mohli on-line na dálku odemykat nebo zamykat dveře nebo si nechat ukázat, kde mají vůz aktuálně zaparkovaný. Kromě toho bylo také možné aktivovat blinkry a klakson, aby vůz na velkém parkovišti snáze našli. Dosavadní aplikace umožňovala i zapnutí nezávislého topení a domlouvání termínu pravidelného servisu s příslušnou dílnou. Nutnou podmínkou byla pouze aktivace služeb Škoda Connect.

Pro využití aplikace Škoda OneApp bylo nutné, aby vůz disponoval technologií SmartLink+ a přímým spojením s chytrým telefonem. Prostřednictvím funkcí MirrorLink nebo Apple CarPlay nabízela aplikace také přístup k datům vozu, která se pak s různým uspořádáním obrazovky a s hravými prvky v reálném čase zobrazovala na displeji vozu. Obě aplikace umožňovaly podobný přístup k datům vozu, respektive k palubnímu deníku, v reálném čase nebo poskytovaly přehled o plánu cesty a aktuálním stavu vozu.

Aktualizovaná verze Škoda Connect App nyní funkce obou aplikací slučuje. Umožňuje rozsáhlý přístup ke všem službám a po jednorázovém přihlášení je propojena s vozem. „Sloučením aplikací posilujeme náš softwarový systém, což má za cíl, aby naši zákazníci mohli digitálních možností využívat jednoduše, pohodlně a pomocí libovolných koncových zařízení,“ říká Andre Wehner, Chief Digital Officer společnosti Škoda Auto.

Aktualizovaná verze aplikace Škoda Connect je pro mobilní telefony s operačním systémem Android nebo iOS k dispozici zdarma v příslušných App Storech.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.