Škoda Auto vybuduje 7000 dobíjecích bodů pro elektromobily

V roce 2018 investovala česká automobilka 3,4 milionu eur do výstavby interní dobíjecí infrastruktury v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi a do roku 2025 uvolní na výstavbu interní dobíjecí infrastruktury s téměř 7000 dobíjecími body ve svých českých závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách, Vrchlabí a v jejich okolí přibližně 32 milionů eur. Nabíjecí stanice budou k dispozici především zaměstnancům automobilky.

Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, zdůrazňuje: „Budoucnost značky Škoda je elektrická. Do konce roku 2022 uvedeme na trh více než deset elektrifikovaných modelů. V roce 2019 začneme s modelem Superb s plug-in-hybridním pohonem a plně elektrickou verzí modelu Citigo. Souběžně s tím bude společnost Škoda Aauto investovat také do infrastruktury: v nadcházejících letech vytvoříme v areálu závodů a na parkovištích pro zaměstnance až 7000 dobíjecích bodů.”

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky, doplňuje: „Přípravy ve výrobě běží ve všech oblastech na plné obrátky. V oblasti elektromobility jsme proškolili již více než 11 000 zaměstnanců. Navíc investujeme do infrastruktury našich závodů a jejich okolí.“

Dobíjecí infrastrukturu v areálech společnosti již v současné době testují oddělení technického vývoje, řízení kvality, prodeje a výroby. Automobilka pro tento účel v minulém roce investovala do rozšíření nabíjecí infrastruktury v areálu závodu celkem 3,4 milionu eur: 1,65 milionů eur směřovalo do modernizace a rozšíření elektrické sítě, dalších 1,75 milionů eur investovala společnost do instalace více než 300 dobíjecích bodů. Z toho více než 220 nabíjecích stanic je na střídavý proud a více než 80 moderních stanic na stejnosměrný proud.

Škoda chce počet dobíjecích bodů do roku 2025 navýšit na téměř 7000 a za tímto účelem plánuje objem investic ve výši přibližně 32 milionů eur. K více než 3600 dobíjecím bodům v areálu závodů přibude dalších 3100 v jejich okolí, které budou k dispozici všem zaměstnancům společnosti.

Společně s energetickou společností ŠKO-ENERGO, která pro Škoda Auto již více než 20 let dodává energii, a také s městem chce automobilka přeměnit Mladou Boleslav ve Smart City. V letošním roce uvede Škoda na trh první modely s elektrifikovaným pohonem. Prvním bude plně elektrická verze modelu Citigo, následovaná modelem hybridní Superbem.

V roce 2020 pak bude zahájena výroba sériové verze studie Škoda Vision iV, která byla nedávno představena na autosalonu v Ženevě. Škoda v příštích čtyřech letech investuje dvě miliardy eur do vývoje elektrických vozů a nových služeb, souvisejících s mobilitou. Jedná se o největší investiční program v historii společnosti.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.