Skica interiéru umožňuje poprvé nahlédnout do vozu Škoda Kushaq

Škoda přináší prostřednictvím oficiální designové skici první pohled do interiéru nového modelu Kushaq. Stejně jako u jiných modelů dominuje velkorysému vnitřnímu prostoru velká samostatně stojící obrazovka infotainmentu. Škoda Kushaq je prvním ze čtyř modelů značek Škoda a Volkswagen, které se budou vyrábět lokálně v Indii pro zdejší trh.

Výrazným prvkem interiéru nového modelu Škoda Kushaq je volně stojící obrazovka infotainmentu s až desetipalcovou úhlopříčkou. Designová skica interiéru jasně ukazuje charakteristickou linii, která vede pod obrazovkou a kopíruje symetrický motiv masky chladiče Škoda. Nepřehlédnutelné jsou také designově zvýrazněné výdechy ventilace a dvouramenný multifunkční volant.

Rozměry modelu odpovídají vozům střední třídy. Nové SUV pro indický trh díky tomu nabízí vedle velkorysého vnitřního prostoru také četné odkládací prostory. Samozřejmostí jsou i Simply Clever prvky typické pro značku Škoda.

Škoda Kushaq a další velkosériové modely v rámci projektu India 2.0 jsou postaveny na lokálně vyvinuté a vyráběné platformě MQB-A0-IN. Tato verze modulární platformy koncernu Volkswagen splňuje nové bezpečnostní a emisní normy platné v Indii. U nových vozů je plánováno dosáhnout vysoké 95% úrovně lokalizace, a tak i jejich technický vývoj probíhá v Technologickém centru společnosti Škoda Auto v indické Púně.

Vzhledem k tomu, že automobilka již zveřejnila skici interiéru i exteriéru a fotografie zamaskovaného vozu (zveřejnili jsme je ZDE), dalším krokem by už mělo být zveřejnění fotografií odmaskovaného automobilu. Nakonec představení k vozu podle vyjádření automobilky dojde ještě tento měsíc, tedy v březnu 2021.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.