Rapid pro čínský trh prošel modernizací a faceliftem

Kompaktní limuzína Škoda Rapid a praktický hatchback Rapid Spaceback mají díky přepracovanému zevnějšku mladší a dynamičtější vzhled, navíc byl vylepšen také interiér. Nový infotainment poskytuje prostřednictvím inteligentního systému Banma moderní konektivitu.

Omlazené modely Rapid a Rapid Spaceback jsou na čínském trhu okamžitě k dostání a lze je také objednat on-line. Přepracovaný zevnějšek ukazuje nově uspořádanou přední masku, nižší světlomety a nové, horizontálně uspořádané zadní svítilny. V interiéru je vedle pozměněných dekorů a potahů použit nový infotainment systém s pokročilou konektivitou od firmy Banma, společného podniku Alibaba Group a SAIC Volkswagen.

Vůz je je 4512 milimetrů dlouhý, 1706 milimetrů široký a 1469 milimetrů vysoký. K dostání je v odstínech modrá Capulco, béžová Titanium, stříbrná Reflex a bílá Polar. S rozvorem 2603 milimetrů poskytuje cestujícím v interiéru dobrou nabídku místa. Zavazadlový prostor s objemem 466 litrů disponuje až 14 Simply Clever řešeními pro uložení zavazadel. Nově uspořádaný interiér je k dostání ve dvou barevných provedeních: v černé a v černo-hnědé.

Rapid je vybaven multifunkčním volantem, couvací kamerou i inteligentním systémem Banma, který poskytuje vedle TFT LCD obrazovky s osmipalcovou úhlopříčkou také v Číně oblíbené uživatelské rozhraní v designu hracích karet a hlasové ovládání. Dalšími prvky jsou bezdrátové on-line aktualizace, moderní konektivita s mobilními telefony vybavenými operačním systémem Android nebo Apple a další on-line služby, jako například navigační aplikace Amap, služba přenosu hudby Kuwo či on-line rádio Tingban.

Automobil je poháněn benzínovým motorem MPI o objemu 1,5 litru. Motor je kompletně vyroben z lehké slitiny hliníku a disponuje výkonem 82 kW (111 k), maximální točivý moment dosahuje hodnoty 145 Nm. Vybírat lze mezi pětistupňovou manuální a šestistupňovou automatickou převodovkou. Díky průměrné spotřebě 5,6 litru na 100 kilometrů a nízkých emisních hodnot splňuje pohonná jednotka emisní normu China VI b, která je závazná od července 2023.

Rapid Spaceback je k dostání v odstínech žlutá Honey, červená Flash a bílá Polar. Je vybavena nově uspořádanými, širokými, dvoudílnými zadními svítilnami, které společně s odrazkami v zadním nárazníku formují grafiku svítilen. Pohled na záď završuje chromovaná lišta v dolní části nárazníku. V různých designových paketech lze Rapid Spaceback individualizovat prostřednictvím černých prvků, například daleko dolů zasahujícího černého panoramatického zadního skla, černé střechy, černých krytů vnějších zpětných zrcátek a kouřově černých zadních svítilen.

Spaceback je 4312 milimetrů dlouhý a 1475 milimetrů vysoký. Šířka a rozvor kol jsou shodné se sedanem, právě tak jako motor MPI o objemu 1,5 litru disponující výkonem 82 kW (111 k). I zde je možné vybírat mezi pětistupňovou manuální a šestistupňovou automatickou převodovkou. Objem zavazadlového prostoru dosahuje 372 litrů a sklopením zadních sedadel jej lze zvětšit až na 1255 litrů. Bezpečnost jízdy podporuje stabilizační systém ESP, kromě toho se nabízí monitorování tlaku v pneumatikách a další bezpečnostní systémy.

Raúid Spaceback je nabízen se čtyřmi různými verzemi interiéru. U nejsportovněji řešené varianty je například přístrojová deska vybavena dekorem s jemnou strukturou v imitaci karbonu a lištou ve výrazném červeném odstínu. Černošedé potahy sedadel zdobí červené kontrastní švy a vetkaný nápis Rapid. Nejmodernější možnosti konektivity poskytuje inteligentní interkonektivní systém Banma, nechybí ani couvací kamera, která má zorný úhel 170 stupňů. Samozřejmostí je klimatizace, která využívá třívrstvé a vysoce účinné filtrační vložky, takže v interiéru je mimořádně čistý vzduch.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.