Rallye Dakar z pohledu týmového kolegy Fernanda Alonsa

Jedním ze závodníků právě probíhající Rallye Dakar je dvaačtyřicetiletý holandský jezdec Bernhard ten Brinke závodící za tým Toyota Gazoo Racing. Loni v Peru se mu nedařilo, ale letos se cítí silnější než dřív. I přesto, že konkurencí v závodě i v týmu Toyota Gazoo Racing mu je slavný Fernando Alonso.

Nejen oni dva, ale všechny čtyři posádky týmu Toyota Gazoo Racing závodí v nejnovější verzi Toyoty Hilux osvědčené v rallyových soutěžích a vyvinuté i postavené v Jihoafrické republice. Loni tento vůz na Dakaru zvítězil, při své předloňské premiéře byl třetí. Nyní se tedy pere o další úspěch.

„Rally Dakar je dlouhá, náročná, tvrdá a intenzivní. Vymáčkne z vás vše. Dopady, které musí auto vydržet, a které podstupuje vaše tělo uvnitř auta jsou tak intenzivní, že po pěti, šesti hodinách denně máte všeho dost,“ popisuje, jak probíhá jeden z nejslavnějších a zároveň zřejmě nejtvrdších závodů planety.

I letos Bernharda naviguje Tom Colsoul. „Když řekne, ať jedete na plný plyn, tak ho zašlápnete do podlahy. Když řekne: ‚Za půl kilometru je horizont, prostě ho přeletíme, musím mu věřit,“ směje se ten Brinke.

Letošní Rallye Dakar odstartovala v neděli 5. ledna a bude dlouhá 7500 kilometrů, které vedou ze tří čtvrtin pouští Saúdské Arábie. Skončit má 17. ledna a o podmínkách se letos mluví jako o mnohem těžších než v minulých letech.

Více se o příběhu Bernharda ten Brinkeho dozvíte na stránkách našeho partnerského magazínu RacingLife.cz, kde najdete i video – stačí kliknout ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.