První pohled na nový Golf GTD

Volkswagen oslaví na mezinárodním Ženevském autosalonu světovou premiéru modelu Golf GTD. Ten údajně dostane pod kapotu nejvýkonnější a díky systému Twindosing nejčistější turbodiesel TDI, který kdy poháněl vozy Golf. Golf GTD tak má vynikat suverénní dynamikou s vysokou hospodárností a minimálními emisemi.

První Volkswagen Golf GTD byl představen v roce 1982 a do kompaktní třídy vnesl nový impulz svým silnějším turbodieselem. Skutečně zajímavý výkon podával ale až ve třetí generaci tohoto modelu. Dlouhou tradici verzí GTD přenese do budoucnosti vrcholná vznětová verze vycházející z nové, osmé generace modelu Golf.

Nový Volkswagen Golf GTD má být znovu jedním z nejhospodárnějších kompaktních modelů na trhu, který současně zaujme jízdní dynamikou. Výrazného zvýšení výkonových parametrů bylo dosaženo s minimálními emisemi. Sportovněji střižené TDI se tak může pochlubit optimalizovanou účinností a dalším snížením emisí CO2, současně se však zlepšily reakce motoru na povely řidiče.

Díky novému systému Twindosing SCR s dvojitým vstřikováním kapaliny AdBlue se podařilo v porovnání s předchůdcem enormně snížit emise oxidů dusíku. Pohonná jednotka TDI nového modelu Golf GTD se tak řadí mezi nejčistější spalovací motory na světě. Čtyřválec se ostatně spouští pulzujícím tlačítkem na zcela digitalizované přístrojové desce, které symbolizuje tep nové doby.

Automobil bude představen na blížícím se Ženevském autosalonu. Ten probíhá ve dnech 5.-15. března a představuje nejprestižnější automobilovou přehlídku v Evropě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.