První oficiální skica vozu Enyaq Coupé iV

Velké čtyřdveřové kupé odvozené od elektromobilu Škoda Enyaq iV se pomalu odhaluje. Řidiči jezdící po dálnicích D10 a D11 jej již řadu měsíců potkávají v kamufláži, skica však poprvé ukazuje, co se pod ní ukrývá.

Škodou odhalená skica nového kupé jasně ukazuje, že se jedná o příbuzného modelu Enyaq iV. Příď s robustní čelní maskou a výraznými světlomety nenechá nikoho na pochybách. Pravda, zveřejněná skica nabízí jen boční pohled. Záď vozu, kde proběhly největší změny, zůstává zatím utajena.

Hlavní rozdíly přichází od B-sloupku karoserie směrem dozadu. Právě tam se začíná střecha modelu Enyaq Coupé iV pozvolna svažovat a dodává vozu tvary čtyřdveřového kupé. Elegantně klesající linie střechy pak přechází do víka zavazadlového prostoru, které je zakončeno spojlerem. Na zádi samozřejmě nemůže chybět nápis Škoda a opět světlomety s úzkými linkami a typickým světelným podpisem ve tvaru písmene C.

Segment velkých čtyřdveřových kupé na bázi SUV zavedla automobilka BMW svým modelem X6, odvozeným od úspěšného SUV X5. BMW X6 se začalo prodávat v roce 2007 a popularita tohoto modelu přivedla ke stejně řešeným karoseriím i další automobilové výrobce. SUV kupé tak nabízí například Mercedes nebo Renault.

Nyní se připojuje i mladoboleslavská Škoda, kterou však předběhl koncernový Volkswagen uvedením elektromobilu ID.5. Také v tomto případě jde o odvozený model. Základem se stal elektromobil ID.4, tedy přímý konkurent Škody Enyaq iV.

Kamuflovaná Škoda Enyaq iV Coupé už dlouho brázdí naše silnice

Přestože obě značky uplatňují některá svá řešení, oba elektromobily mají shodný nejen technický základ, ale i drtivou řadu dílů. Rozdíly tak najdeme především v designu karoserie, ztvárnění interiéru a některých dalších prvcích, které můžete vidět nebo ohmatat.

Konkurenční kupé ID.5 nedávno představil Volkswagen, je odvozené od modelu ID.4, přímého konkurenta Škody Enyaq iV

Mohlo by se vám líbit...