První letošní dvouzávod Formule E ukázal ambice týmů

První závod osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E se jel v závěru ledna v saúdskoarabském městě Diriyah. Tým DS Techeetah, dvojnásobný šampion této disciplíny, nedosáhl výsledků, v něž doufal. Na vítězství dosáhly monoposty týmů Mercedes-EQ a Rokit Venturi.

Pilot týmu DS Techeetah Jean-Éric Vergne, který startoval ze 13. místa, útočil na soupeře po celou dobu závodu, přestože trať byla mimořádně kluzká. Po 45 minutách urputného boje projel dvojnásobný šampion Formule E cílem na 8. místě a získal tak první body do hodnocení jezdců a týmů v nové sezóně. António Félix da Costa s druhým vozem DS E-Tense FE21 odstartoval ze 16. pozice, ale několik sekund po startu do něj narazil jiný závodník. Po tomto incidentu musel odstoupit.

Z vítězství v prvním klání se nakonec radoval Nyck De Vries z týmu Mercedes-EQ, za nímž dojel na druhé pozici jeho týmový kolega Stoffel Vandoorne. Mercedes-EQ Formula E Team tak ukázal, že má ambice útočit na celkové vítězství v této sezóně. Třetí pozici vybojoval Jake Dennis z týmu Avalanche Andretti Formula E. Bramborová medaile pak zbyla na jezdce týmu Jaguar TCS Racing, za nímž dojely dva monoposty Rokit Venturi Racing, následované řadou dalších.

Během druhého závodu E-Prix v Diriyahu si tým DS Techeetah připsal další body. Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa startovali z šestého a sedmého místa. Jean-Éric Vergne se nakonec dokázal držet na šestém místě, dokud závod 7,42 minuty před koncem nezastavil safety car. DS Techeetah tak získal 8 bodů. António Félix da Costa nezažil závěr víkendu podle představ týmu a skončil na 13. místě.

Vítězství ve druhém klání závodního víkendu nakonec bral Edoardo Mortara z týmu Venturi Racing a jeho jezdecký kolega Lucas Di Grassi dojel na třetí příčce. Venturi Racing se tak stal nejúspěšnějším závodním týmem prvního letošního závodního víkendu Formule E. Druhý dojel Robin Frijns z týmu Envision Racing. Ještě dodejme, že bramborovou medaili bral André Lotterer z TAG Heuer Porsche Formula E Team.

Průběžné pořadí jezdců tak vede Edoardo Mortara z týmu Rokit Venturi Racing, druhý je Nyck De Vries z Mercedes-EQ Formula E Teamu a třetí jeho týmový kolega Stoffel Vendoorne. Pořadí týmů po prvním závodním víkendu kraluje Rokit Venturi Racing. Jen jeden bod na něj ztrácí Mercedes-EQ Formula E Team. Třetí Avalanche Andretti Formula E tým již na druhý Mercedes ztrácí rovných třicet bodů. O body v letošní sezóně se uchází jedenáct týmů.

Příští závod E-Prix mistrovství světa ABB FIA Formula E je naplánován na 12. února v Mexico City.