První fotky prototypu nového Maserati GranTurismo

První prototyp nového Maserati GranTurismo opustil Maserati Innovation Lab a byl vyfotografován v ulicích Modeny. Pro značku je tento model přelomový, protože má dostat čistě elektrický pohon.

Nové Maserati GranTurismo bude prvním automobilem značky, který přijme 100% elektrické řešení.
Před uvedením nového modelu procházejí prototypy automobilů obdobím intenzivního testování na silnicích a okruzích za různých podmínek použití, aby získaly důležitá data pro konečné nastavení. Součástí testování jsou i jízdy po běžných komunikacích.

Pro tyto případy se testované vozy vybavují kamufláží, která dokáže skrýt hodně z tvarů karoserie. Kdo tedy takový vůz zastihne, uvidí siluetu a možná základní linky, řada větších či menších aerodynamických řešení a detailů mu ale zůstane utajena. O moc více pak nejle zjistit ani z fotografií, takto maskovaného auta.

Právě proto italská automobilka Maserati vyslala na testovací jízdy maskovaný prototyp. Neznámé jsou přitom nejen finální tvary karoserie, ale i podrobnosti o pohonném ústrojí. Zatím víme jen to, že má jít o první vozidlo značky, které dostane čistě elektrický pohon.

Jakmile Maserati uvolní bližší informace k chystané novince, budeme o nich hned informovat. Prozatím si ale musíme vystačit s několika fotografiemi maskovaného prototypu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.