První elektrické SUV značky Škoda zná své jméno

Škoda Enyaq – právě tak se bude jmenovat první sériově vyráběné elektrické SUV značky mladoboleslavské autmobilky, postavené na bázi modulární elektrifikované platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Škoda svým prvním čistě elektrickým SUV zakládá i novou rodinu jmen, spojující písmeno „E“, odkazující na elektromobilitu, s písmenem „Q“, charakteristickým pro jména úspěšných SUV značky.

Jméno nového modelu Škoda Enyaq je odvozeno od irského slova „enya“ a znamená zdroj života. Samotné slovo enya pochází z původního irského slova „Eithne“ a lze je volně přeložit jako esence, duch, princip. Tyto různé významy dovolují nahlížet na jméno nového SUV z různých hledisek.

„Zdroj života“ symbolizuje vstup automobilky do nové éry elektromobility a je v souladu se stěžejní myšlenkou značky Škoda „Driven by inventiveness – clever ideas since 1895“. Symbolizuje nový začátek, který je spojován jak s temperamentem nového modelu Enyaq, tak s inovativním myšlením inženýrů Škoda Auto a jejich nadšením pro nové čistě elektrické SUV. Slovo „enya“ je autentické, živé, má charakter, dá se snadno vyslovit a je zapamatovatelné.

Podobně jako jména úspěšných modelů SUV značky Škoda – Kodiaq, Karoq a Kamiq – odkazují na jazyk Inuitů, žijících na severu Kanady a v Grónsku, spojuje Škoda budoucí čistě elektrická vozidla na bázi platformy MEB s irštinou z mýty proslulého regionu na severu ostrova. Písmeno „E“ na začátku jména symbolizuje elektromobilitu, „Q“ na konci jasně poukazuje na přednosti vozu kategorie SUV.

Škoda Enyaq bude prvním sériovým vozem české automobilky, postaveném na bázi modulární elektrifikované platformy (MEB) koncernu Volkswagen a dalším z více než deseti elektrifikovaných modelů, které budou do konce roku 2022 uvedeny na trh v rámci značky Škoda iV. Škoda očekává, že do roku 2025 budou čistě elektrické modely a plug-in-hybridy představovat 25 procent prodejů. Do roku 2021 bude automobilka investovat do vývoje elektrifikovaných modelů a do rozšiřování uceleného a vzájemně propojeného ekosystému pro moderní a ekologická řešení mobility dvě miliardy eur.

První detailní fotografie nabízí pohled na název modelu Škoda Enyaq. Jde o nápis na zádi automobilu, druhého čistě elektrického vozu značky po modelu Citigoᵉ iV.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.