Přinášíme první vizuál nové Hondy Jazz

Automobilka Honda právě zveřejnila svůj první vizuál nové Hondy Jazz, která se chystá na svou premiéru na autosaloně v Tokiu již 23.10.2019.

Zcela nový Jazz zvyšuje laťku z hlediska pohodlí a radosti z jízdy. Poprvé v Evropě bude Jazz k dispozici pouze s pokročilou dvoumotorovou hybridní pohonnou jednotkou, která poskytuje kombinaci výkonu a ekonomické spotřeby paliva. Největší změna proti předchozí generaci je tedy čistě technická.

A co první náhled na novinku prozrazuje? Rozhodně fakt, že si Jazz zachová svou klasickou boční linii. Stejně tak je jasně viditelná zvýšená příď, což je dáno snahou o co nejlepší výsledek v nárazovém testu, konkrétně v hodnocení ohleduplnosti při střetu s chodcem. Větší plocha a výš umístěná kapota je v tomto ohledu šetrnější. Zaujme také anténa v zadní části střechy ve stylu žraločí ploutve, tak jak ji kdysi zavedlo BMW.

V ten samý den, kdy bude na autosalónu v Tokiu představena nová Honda Jazz, prozradí automobilka Honda další podrobnosti o plánech týkajících se elektrifikace „Electric Vison“ pro Evropu. Vzhledem k „oblibě“ elektromobilů u motoristů je však otázkou, zda se máme na něco takového těšit.

Každopádně Jazz byl vždy velice povedené auto. Na své vnější rozměry nabízel nečekaně velký vnitřní prostor, vynikal skvělou ovladatelností a čilými motory. Takže když na nic jiného, tak na novou generaci Hondy Jazz je těšit můžeme.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.