PŘÍMÝ PŘENOS: Nová Škoda OCTAVIA se představuje!

Čtvrtá generace Škody Octavia je zde. Dějištěm světové premiéry nového modelu je česká metropole, konkrétně Veletržní palác – jedna z budov Národní galerie Praha, kde jsou i zástupci naší redakce. Čtenáři AutoMotoLife.cz mohou přímý přenos sledovat zde!

Model Octavia je dlouhodobě nejprodávanějším vozem značky Škoda. Předchozích generací se prodalo přibližně šest a půl milionu kusů a v roce 2018 byla Octavia na několika evropských trzích dokonce nejprodávanějším modelem vůbec.

Nedávno jsem přinesli první vizualizace exteriéru novinky ZDE. Nyní je již na světě i vizualizace interiéru. Nově tvarovaná palubní deska je rozdělena do několika úrovní, které svými liniemi a barvami pod velkým a volně v prostoru stojícím centrálním displejem citují typické tvary masky chladiče vozů značky Škoda. Pocit prostornosti interiéru posiluje vizuální šířka přístrojové desky.

„Tvar přístrojové desky se inspiroval charakteristickou čelní maskou vozů Škoda a vytváří opěrku ruky usnadňující ovládání volně stojícího centrálního displeje. Kromě toho jsme navrhli zcela novou podobu volantu a vůbec poprvé bude mít nová Octavia automatickou převodovku se systémem shift-by-wire. Středová konzole vozu tak dostala úplně nový ráz, což se odrazilo v designu celého interiéru,“ říká Oliver Stefani, šéfdesignér společnosti Škoda Auto.

Již dnes večer ale zjistíme o novém automobilu daleko více. Vizualizace a skici jsou sice krásná věc, ale skutečnému odhalení se rovnat nemohou. Samozřejmě se velice brzo můžete těšit i na fotografie mladoboleslavské novinky.

Ještě před tím se ale díky internetovému přenosu můžete zúčastnit skutečného představení nového vozu! To se uskuteční dnes v budově Národní galerie Praha a zástupci redakce AutoMotoLife.cz samozřejmě budou na místě.

Celé uvedení čtvrté generace modelu Octavia můžete vidět na vlastní oči, stačí sledovat video níže. Přímý přenos z Prahy sledujte v pondělí 11. listopadu od 19:00 hodin zde:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.