Přepracovaný Superb má Full LED Matrix světlomety

Škoda při modernizaci své vlajkové lodi Superb poprvé u sériového vozu použije inovativní Full LED matrixové světlomety, zajišťující vyšší bezpečnost a komfort. Prostřednictvím designové skici a videa nabízí česká automobilka první pohled na nové světlomety a Full LED zadní svítilny s dynamickými směrovými světly.

Designová skica Full LED matrixových světlometů odhaluje strukturu inovativního systému osvětlení. Ten se skládá z LED modulu pro potkávací a dálkové světlo a rovněž také ze tří dalších LED komor pro dálkové světlo, kryt světlometu nese nápis „Škoda Crystal Lighting“. Úzká LED lišta slouží zároveň jako směrové světlo, světlo pro denní svícení a poziční světlo.

Nad světelnou lištou jsou umístěny jemné LED jehlice, které jsou součástí nové animované funkce Coming/Leaving Home. Při odemčení vozidla a jeho zamčení tato funkce automaticky zapíná a vypíná jednotlivé prvky předního a zadního osvětlení vozu dle dané choreografie.

V praxi inovativní matrixová technologie generuje světelný kužel z několika segmentů, které jsou individuálně řízeny a dle potřeby vypínány. To umožňuje jízdu s dálkovým světlem bez oslnění protijedoucích řidičů. Systém k tomu využívá kameru v čelním skle, která rozpoznává protijedoucí vozidla.

„Nejvýznamnější výhodou takzvané matrixové technologie světel je, že systém automaticky reaguje na situaci v provozu a vypíná pouze některé segmenty světleného kužele. Ostatní segmenty jsou dále zapnuty a osvětlují vozovku. Řidič se tak cítí mnohem bezpečněji,“ říká Vratislav Kratochvíl, koordinátor předního osvětlení vozu z Technického vývoje Škoda Auto. Klasickou LED technologii pak využívají nově tvarované mlhovky.

Video ukazuje nejen nový Full LED matrixový světlomet, ale také animaci Coming/Leaving Home funkce v akci. Kromě toho jsou k vidění rovněž nově navržené Full LED zadní světla. Ta u modelu Škoda Superb poprvé disponují dynamickými směrovými světly, která se po zapnutí dynamicky rozsvěcují zevnitř směrem ven.

Vlajková loď české automobilky Škoda Superb disponuje nejnovějšími inovacemi značky v oblasti bezpečnosti, jízdního komfortu, výkonu a ekologie, a přináší do střední třídy řadu předností a prvků výbavy, známých z vozů vyšších třídy. Modernizovaná Škoda Superb bude mít svou světovou premiéra na právě probíhajícím Mistrovství světa v ledním hokeji v Bratislavě.

Video naleznete ZDE

Mohlo by se vám líbit...