Předprodej hybridní Toyoty Camry startuje

Po dlouhých čtrnácti letech se Toyota Camry vrací do Evropy. Předprodej nové generace tohoto modelu s hybridním motorem startuje také v České republice.

Svoji obnovenou evropskou premiéru si sice nová Camry odbyla už na podzim na pařížském autosalonu, nicméně oficiálně na trh dorazí na jaře roku 2019. Předprodej nicméně startuje už nyní. Cena vozu začíná na částce 920 000 Kč v základní výbavě Comfort. To je cena za automobil v klasickém bílém laku, za všechny další laky se připlácí.

Toyota Camry s nejsilnějším hybridním motorem o objemu 2,5 litru s výkonu 160 kW (218 koní) bude kromě základní výbavy k dostání i ve verzi Prestige za 950 000 Kč a v nejvyšší verzi Executive za 1 050 000 Kč. K dispozici jsou také příplatkové pakety Business za 65 000 Kč a VIP za rovných 100 000 korun. Kromě snížených emisí vůz slibuje spotřebu pouhých 4,2 litru na 100 kilometrů jízdy.

Camry se vyrábí už od roku 1982. Prodává se ve více než sto zemích světa a celkové prodeje už překročily 19 milionů kusů. Její nejnovější osmá generace je postavena na platformě vycházející z architektury TNGA, která jí dodává nízké těžiště a vyšší tuhost.

Zvenčí automobil zaujme dynamicky působící přídí, uvnitř je maximálně prostorný. Interiér působí díky designově propracované palubní desce již na první pohled originálně, vkusně a luxusně. Je vidět, že se zde dbá na každý detail a nejkvalitnější řemeslné zpracování.

Nízko umístěné těžiště a tuhý podvozek slibují dobrou ovladatelnost, perfektní stabilitu a dobré jízdní vlastnosti. Hybridní pohon čtvrté generace umožní jet na elektřinu až do rychlosti 125 km/h. Jeho kompaktní rozměry a umístění hybridního akumulátoru pod zadním sedadlem ještě zvětšují prostor v interiéru vozu. Díky tiché dynamické jízdě si řidiči mohou ničím nerušeni vychutnat zvuk prémiového audiosystému JBL (součást paketu VIP).

Zákazníci budou mít na výběr z osmi decentních odstínů karoserie. Kromě zmiňovaného standardního bílého laku je v nabídce ještě bílý perleťový, speciální červený-karmínový lak a pět metalických. Za perleťový a červený-karmínový se připlácí 22 500 Kč, za metalické odstíny 15 000 Kč. Vyrábět se nová Camry začne v únoru 2019 a první zákazníci si vůz převezmou v dubnu.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.