Poslední fáze testů nového Golfu byla zahájena

Zatím se prohánějí po silnicích maskované vozy, již velice brzy ale další generace populárního Volkswagenu Golf shodí maskování. Automobilka již začala s uvoňováním prvních informací.

Nový Golf přijíždí ke startovní čáře. Již osmá generace bestselleru s více než 35 miliony vyrobenými vozy, vstoupí svým designem a digitálními inovacemi do nové epochy, éry elektrifikovaných pohonů, digitalizovaných a síťově propojených interiérů, asistované jízdy a funkcí i služeb, používajících připojení k internetu. Nová generace modelové řady Golf chce tuto epochu utvářet novými impulzy.

I navzdory maskování lze rozpoznat, že se pod černo-bílými pruhy schovává pětidveřový hatchback. A ani nijak neskrývá, že je Golfem – jeho vizuální DNA je nezaměnitelná. Bližší pohled navíc prozradí, že součástí maskování je dokonce označení „Golf“.

Detaily nového designu však maskování účinně chrání před zvědavými pohledy. Klaus Bischoff, šéfdesignér značky Volkswagen, k tomu říká: „Jisté detaily nového Golfu ještě nemůžeme prozradit. Jeho elegantní proporce však skrývat nechceme.“ Šéfdesignér k tomu ještě dodává: „Osmá generace bude přitahovat pohledy!“

Odpočítávání do jejího debutu již běží. Nový Golf oslaví světovou premiéru na podzim 2019. Očekávat jej můžeme už na kvapem se blížícím autosalonu ve Frankfurtu.

Mohlo by se vám líbit...