Plug-in hybridní Opel Grandland X Hybrid4 míří na český trh

Prodejci automobilky Opel začínají nabírat první objednávky na plug-in hybridní model Grandland X Hybrid4. SUV Grandland X Hybrid4 kombinuje sílu přeplňovaného zážehového čtyřválce 1.6 Turbo a dvou elektromotorů.

Nový model s pohonem všech kol lze objednat už za 1 049 990 Kč (dlouhodobá akční cena), přičemž v bohaté výbavě Innovation je například ESP, ABS, aktivní hlídání jízdního pruhu, senzor únavy řidiče, čtení dopravních značek, varování před čelní kolizí, čelní, boční a hlavové airbagy, boční airbagy vzadu, Eco LED světlomety, 8“ navigační systém 5.0 IntelliLink, automatická dvouzónová klimatizace, bezdotykové otevírání pátých dveří, ergonomické sedadlo řidiče AGR, 19“ ráfky z lehkých slitin.

Hybridní pohon umožňuje jízdu jak čistě na elektrickou energii, tak i v situaci, kdy jsou baterie zcela vybité. Nakonec dojezd na elektrickou energii je přibližně přes 50 kilometrů, což není mnoho. Mezi hybridními automobily jde však o zcela běžnou vzdálenost. Hybrid zkrátka není elektromobil a jeho elektromotor či elektromotory slouží primárně k tomu, aby vyhověl nesmyslným emisním normám z pera Evropské unie. Současně elektrický pohon dodává vozu více sil, když jsou potřeba – třeba při nutnosti rychlé akcelerace.

Nabíjecí časy se liší dle typu používané nabíječky. Z nejběžnější domácí zásuvky 230 V se standardním kabelem se Grandland X Hybrid4 nabije za 7:10 h, což vyhoví řidičům, kteří parkují ve své garáži a budou pravidelně nabíjet přes noc. Z tzv. Green´Up domovní zásuvky 230 V se Grandland X Hybrid4nabije už za 4 hodiny. Opel ovšem očekává, že značná část majitelů si do garáže pořídí rovnou wallbox o výkonu 7,4 kW, kterým se 13.2 kWh baterie plně nabije za pouhých 1:50 h, stejnou dobu trvá i nabíjení z veřejných AC nabíječek.

Pro dosažení maximální možné efektivity provozu je Opel Grandland X Hybrid4 vybaven dvoustupňovým systémem rekuperace energie při brzdění, který využívá energii jinak ztracenou při brzdění a převádí ji na elektřinu. Tou se pak dobíjejí baterie. Aby se lépe využil vysokonapěťový systém, dostal Grandland X Hybrid4 elektrický kompresor klimatizace a elektrické topení.

O Opelu Grandland X Hybrid4 jsme více psali ZDE a také ZDE.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.