Peugeot Cup v Hustopečích ovládl David Štefan

Minulý víkend probíhající 18. Agrotec Petronas Rally nabídla nejen skvělý souboj Václava Pecha s Janem Kopeckým o prvenství v absolutním pořadí, které nakonec získal plzeňský jezdec, ale i další zápolení v populárním Peugeot Rally Cupu. Zde si suverénním výkonem dojel pro prvenství David Štefan.

David Štefan si jel pro vítězství od prvních kilometrů rallye

V pátek 16.6. krátce po sedmnácté hodině vyrazily posádky čtvrtého podniku PSG Mistrovství ČR v rallye do první etapy, která zahrnovala šest rychlostních zkoušek včetně tří nočních průjezdů. Celkem 67 ostrých kilometrů zvládl z jezdců bojujících v Peugeotu Cupu nejlépe David Štefan, následován Robertem Hordossym a Miroslavem Čížem, který jako jediný startoval s původní specifikací vozu Peugeot 208 v provedení R2.

V sobotu bylo na programu rovněž šest rychlostních zkoušek, o celkové délce 81 kilometrů. Čtyři testy se opět staly kořistí Davida Štefana, dvakrát zvítězil Robert Hordossy. Na třetím místě dojížděl pravidelně Miroslav Číž, pouze jednou byl po penalizaci čtvrtý a v jedné rychlostní zkoušce zaznamenal druhý nejrychlejší čas.

„Od začátku nám to sedlo, všechno klapalo. Páteční noční průjezdy byly super a moc jsem si je užil. V první etapě se nám podařilo vyhrát ve všech šesti testech a vyjeli jsme si poměrně slušný náskok. V sobotu jsme drželi svoje tempo, v prostřední erzetě jsem ale chyboval a musel couvat. To nás stálo několik vteřin. V poslední sekci zapršelo, takže jsem zvolnil, abych se vyvaroval nějaké zbytečné chyby. Hodně nám pomáhají zkušenosti ze zahraničních startů, jsem si mnohem jistější a více si jízdu užívám,“ komentoval průběh závodu vítězný David Štefan, navigovaný Ondřejem Vichtorou.

„Očekával jsem, že se pojede ve vysokém tempu hned od první rychlostní zkoušky. Na úzkých a rychlých tratích v okolí Hustopečí není prostor na chyby, takže jsem rád, že jsme se dokázali držet Davida s poměrně malými časovými rozdíly. V sobotu jsem zkusil zatáhnout a podařilo se mi vyhrát první Šitbořice. Nakonec jsme je zajeli nejrychleji i podruhé, ale nevím, jestli David nezvolnil. Hustopeče jsme si užili, a to včetně pátečních nočních průjezdů. Letos bylo navíc mnohem snesitelnější počasí, takže to byly dva příjemné dny,“ vysvětlil druhý Robert Hordossy, startující se svým dlouholetým navigátorem Štěpánem Palivcem.

Šotolinové úseky si posádky užívaly

„Hustopeče byly jako vždy krásné a náročné. Hodně rychlých pasáží a také šotolina, která je dnes na ostatních soutěžích spíše výjimkou. Za nás musím říci, že když už jsem se dostal do rozumného tempa, občas přišla nějaká chybička. Jednou jsme proletěli retardér, a za to jsme dostali penalizaci. Tuším, že oproti turbu máme výkonový handicap, ale tentokrát mi chybělo srovnání se stejnými vozy. Je škoda, že se na poslední chvíli omluvil Dominik Brož, ten na šotolině umí a porovnání časů by pro nás bylo objektivnější,“ nechal se slyšet v pořadí třetí Miroslav Číž, startující s Jiřím Kalkusem.

„Hustopeče jednou z nejoblíbenějších rallye našich posádek, vlastně nejen našich. A to samé platí pro fanoušky. A když zrovna nejedou závodní speciály, stačí pozorovat krásnou krajinu této vinařské oblasti. Atmosféra Hustopečí je velmi návyková,“ dodal Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Vítězný tým na rampě

Mohlo by se vám líbit...