Passat Variant R-Line Edition se představí v Ženevě

Odpočítávání pro start modernizovaného Passatu bylo zahájeno: počínaje 7. březnem se bestseller střední třídy s 30 miliony prodanými kusy představí na Ženevském autosalonu. Volkswagen oslaví tuto premiéru výjimečným způsobem – sportovní sérií Passat Variant R-Line Edition, která bude limitovaná počtem 2000 kusů. Předprodej v Evropě odstartuje letos v květnu.

Konfigurace nového modelu Passat Variant 4Motion R-Line Edition bude do jisté míry jedinečná: všestranný vůz ozdobí speciální lak v odstínu Šedá Moonstone, který bude tvořit dokonalý kontrast s černě lakovanými doplňky karoserie a černou střechou. Leskle černá pokračuje na krytech zpětných zrcátek, střešních ližinách, střešním spoileru, dále byl efektní, leskle černý lak použit na zadní difuzor, okenní lišty nebo zadní stranu reflektorů. Leskle černý povrch rovněž zdobí 19“ litá kola Pretoria.

Černá barva dominuje také interiéru: řidič i spolujezdec si užívají pohodlí sportovních sedadel R-Line, čalouněných kombinací kůže Nappa (střed) a kůží Carbon (bočnice). Z kartáčovaného nerezu jsou vyrobeny pedály stejně jako prahové lišty s logem R-Line. Ambientní osvětlení kabinu rozehrává v nových barevných spektrech.

Kromě estetického aspektu nabízí nová limitovaná edice Passatu spoustu technologických specialit v sériové výbavě. K nim se mimo jiné řadí digitální přístrojový panel a přepracovaný skleněný 9,2“ velký navigační systém Discover Pro s integrovanou SIM-kartou (eSIM) a R-Line uvítací obrazovkou. Díky použití nových technologií lze nyní rozhraní App-Connect aplikovat bez nutnosti připojení iPhonu kabelem, takže zobrazení Apple CarPlay již funguje bezdrátově.

Další novinku představuje systém Travel Assist – s tímto jízdním asistentem zvládá Passat částečně autonomní jízdu rychlostmi až 210 km/h. Řízení, brzdění a přidávání plynu za řidiče přebírá jeho vůz, avšak jen v případě, že jeho ruce jsou na volantu. Ten je vybavený kapacitními dotykovými plochami. Tento volant zaznamenává doteky řidiče, a tvoří tak interaktivní rozhraní se systémy, jako je Travel Assist.

V tomto komplexním asistenčním systému se spojují další jízdní asistenty jako Front Assist (sledování prostoru před vozem s funkcí nouzového brzdění), parkovací asistent (umožňuje zaparkování částečně bez zásahu řidiče), asistent pro změnu jízdního pruhu a automatická regulace odstupu od vpředu jedoucího vozu v jeden nový inteligentní asistenční systém.

K dalším prvkům sériové výbavy se řadí nové interaktivní světlomety IQ.LIGHT – Matrix LED, které byly dosud dodávány výhradně pro aktuální modelovou řadu Touareg, kamerový systém Area View a nová verze adaptivních tlumičů DCC. Sportovní akcent limitované série Passat Variant R-Line Edition dokresluje také možnost vypnout elektronický stabilizační systém. Je však otázkou, zda skutečně dojde ke kompletnímu vypnutí, nebo půjde jen o částečnou deaktivaci podobně jako třeba u koncernového Audi A4, kde se vůz sice tváří, že má stabilizační systém vypnutý, ale přesto do řízení elektronika stále zasahuje.

Limitovanou sérii R-Line Edition s pohonem všech kol 4Motion budou pohánět výhradně přeplňované motory. K dispozici budou dva, jeden benzinový a jeden naftový. Tím bezesporu úspornějším bude turbodiesel TDI o výkonu 176 kW (240 koní), tím silnějším pak benzinový agregát TSI o výkonu rovných 200 kW (272 koní).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.