Opel Corsa-e: Vytápění i chlazení na dálku přes mobilní aplikaci

Už zanedlouho se na tuzemském trhu objeví první elektromobily Opel Corsa-e. V řadě ohledů půjde o zcela zásadní novinku, která nabídne i nové funkce. Jednou z nich bude možnost nastavení požadované teploty v interiéru vozu na dálku již před odjezdem prostřednictvím aplikace „myOpel“.

Řidič elektromobilu Corsa-e může zapomenout na otravné zimní škrábání námrazy ze skel, a naopak v horkém létě nasedne do příjemně vychlazeného interiéru. De facto lze říci, že Corsa-e je standardně vybavena komfortním systémem temperování a vychlazování před odjezdem.

Nová Corsa i její elektrická verze Corsa-e tak navazují na úsilí značky Opel z předchozích let – nabídku nejvyspělejších technologií i v modelech nižších tříd a především za rozumné ceny. Příkladem této filozofie je například model Astra, který jako první používal špičkové LED Matrixové světlomety ve své třídě. Dnes už LED Matrixová světla mohou mít i majitelé malé Corsy.

Nastavení temperování či vychlazování interiéru Corsy-e je velmi snadné. Lze jej naprogramovat prostřednictvím dotykového displeje přímo z vozu, nebo kdykoli i na dálku prostřednictvím mobilního telefonu a aplikace „myOpel“. V tuhých mrazech pod minus -20°C trvá Corse-e maximálně 45 minut než se interiér vyhřeje na příjemnou teplotu a skla zbaví námrazy.

Velkou výhodou přitom je, že temperování elektromobilu Corsa-e připojeného na nabíječku (ať už na veřejnou nabíječku, garážový wallbox nebo i obyčejnou domovní zásuvku) se potřebná energie nebere z akumulátorů vozu, ale přímo ze sítě. Díky tomu řidič vyjíždí nejenom v příjemně temperovaném, ale i plně nabitém voze.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.