Opel Astra příští generace se bude vyrábět v Rüsselsheimu

Podpis dohody s Radou zaměstnanců a zástupci IG Metall uvolnil investice Groupe PSA do mateřského závodu automobilky Opel v Rüsselsheimu – tak, jak to předpokládal strategický plán PACE!. Další rozvoj továrny bude podle tohoto plánu stát i na výrobě modelu Astra příští generace, jehož produkce se spustí v roce 2021.

Insignia na lince v Rüsselsheimu

Astra je tradičně jedním z nejoblíbenějších modelů značky Opel. Model příští generace, který bude využívat platformu EMP2 skupiny PSA Peugeot Citroen, bude z továrny v Rüsselsheimu vyjíždět i v elektrifikované verzi. Toto rozhodnutí bylo umožněno dalším zlepšením efektivity a konkurenceschopnosti závodu. V Rüsselsheimu se i nadále bude vyrábět také vlajková loď značky Opel, jíž je model Insignia.

„Pro továrnu v Rüsselsheimu je to velmi důležitý krok kupředu. Tato investice umožní práci ve dvou směnách a zajistí udržitelnou budoucnost závodu,“ říká Michael Lohscheller, ředitel automobilky Opel. Dohoda se sociálními partnery umožňuje zaměstnancům ve výrobě narozeným v roce 1963 a dříve zařadit se do programu částečného odchodu do důchodu. Dobrovolný program bude znovu otevřen pro zaměstnance pracující ve výrobě automobilů. Podle dohody bude také v následujících letech zaměstnáváno v Rüsselsheimu 120 nových učňů ročně.

„Tyto kroky ukazují odhodlání všech zúčastněných stran dosáhnout výsledku, který je přijatelný a funkční pro všechny zúčastněné strany. Rüsselsheim bude i nadále hrát důležitou roli v rámci celé průmyslové skupiny PSA,“ dodává Lohscheller. „Zvyšování konkurenceschopnosti, efektivity a kvality je součástí DNA skupiny PSA a závod v Rüsselsheimu dosáhl významných úspěchů ve všech těchto oblastech,“ říká Yann Vincent, viceprezident divize Výroba a dodavatelské řetězce skupiny PSA.

Opel Astra, který je v současné době vyráběn v Ellesmere Port (Velká Británie) a Gliwicích (Polsko), je stěžejním pilířem modelové škály značky Opel už od roku 1991, kdy byl představen jako nástupce modelu Opel Kadett. Bestseller značky Opel se v Rüsselsheimu vyráběl už v letech 2009 až 2015.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.