Ojetinu koupíte už jedině přes internet

Prodej vozů se opět přesouvá do on-line prostředí – to platí jak pro zcela nové, tak předváděcí či ojeté automobily. Včera oznámená nová opatření vlády, která mají zabránit dalšímu nárůstu covid pozitivních totiž kromě jiného uzavřela i autobazary a prodejny nových vozů.

Nová opatření vlády ČR, tedy takzvaný lockdown, uzavřela kromě jiného také prodejny nových vozidel a autobazary, a to s platností od dnešní dne, to je čtvrtka 22.10.2020. Uzavření obchodů a souběžné omezení pohybu osob by mělo pomoci v boji s koronavirem Covid-19. Tato opatření jsou přitom reakcí na šíření nákazy mezi populací v České republice. Jen za středu 21.10.2020 přibylo dalších 14 968 nových nakažených odhalených testováním. O den dříve bylo odhaleno 11 984 nových případů.

Zavedená opatření platná od dnešního dne citelně ovlivní ekonomiku a motoristům, kteří si chtěli v následujících dnech pořídit automobil to znepříjemní situaci. Přesto to neznamená, že by nákup vozu bylo nutné odkládat. Nabízí se totiž možnost pořízení automobilu on-line, tedy přes internet. Tento druh nákupu vozidla umožňují někteří prodejci nových vozidel, ale také síť AAA AUTO nabízející ojeté automobily a značka Mototechna, specializující se na předváděcí a zánovní vozy.

Obě zmíněné značky ze skupiny AURES Holdings mají s tímto prodejem zkušenosti už s jarního lockdownu. Internetový prodej navíc AAA AUTO ani Mototechna nepřerušili ani po uvolnění opatření – důvodem je rostoucí obliba internetového prodeje i v případě ojetých vozidel. Jak AAA AUTO, tak Mototechna přitom vybraný vůz přistaví na adresu dle přání zákazníka a vozidlo před předáním vydezinfikují. Motoristé tak mohou pořídit automobil z pohodlí a bezpečí svého domova.

Právě automobil je v dnešní době považován za daleko bezpečnější způsob dopravy, než cestování prostředky hromadné dopravy. I v autě je ale podle platných nařízeních povinnost nosit ochranu dýchacích cest (roušku, respirátor nebo alespoň šátek přes ústa a nos), pokud necestujete jednotlivě nebo jen se členy společné domácnosti. I proto si automobil tento rok pořizovali i lidé, kteří to původně neměli v plánu.

Řada motoristů přitom sáhla právě po ojetém vozu. Jsou mezi nimi i ti, co nevlastnili vozidlo několik let, ale pandemie koronaviru je k vozidlu z důvodu bezpečnosti přivedla. Nemusejí se tak vystavovat riziku kontaktů s neznámými lidmi v autobusech, tramvajích, vlacích či metru. Vlastnění vozu je v této situaci rozhodně bezpečnější i než využívání carsharingu (krátkodobý pronájem vozidel), u něhož nikdy nevíte, kdo před vámi ve vozidle seděl.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.