Nový T-Roc Cabriolet dorazí do České republiky v květnu

Volkswagen má nově v nabídce lifestylový otevřený vůz, nový T-Roc Cabriolet. Jeho předprodej s cenou od 699 900 Kč běží již tři měsíce a k českým prodejcům se dostane začátkem května.

Otevřená varianta modelu T-Roc nabízí atraktivní koncept vozidla s mírně zvýšenou polohou sedadel, markantním designem a jízdním komfortem. Ústředním prvkem je skládací střecha z tkaniny, která se otevře zcela automaticky za pouhých devět sekund – a to i za jízdy rychlostí až 30 km/h. Pohledný „SUV kabriolet“ padne do oka nejednomu motoristovi.

T-Roc Cabriolet bude nabízen ve dvou výbavových liniích. Zatímco u varianty „Style“ hraje nejdůležitější roli design, zatímco „R-Line“ má sportovní charakter. Již linie „Style“ nabízí rozsáhlou sériovou výbavu, která kromě jiného zahrnuje 17“ kola „Mayfield“ z lehké slitiny, bílé dekorační osvětlení, klimatizaci, asistenční systém „Lane Assist“ pro jízdu v jízdním pruhu, automatickou regulaci odstupu ACC s asistenčním systémem „Front Assist“ s funkcí nouzového brzdění, rozpoznávání únavy řidiče, špičkový infotainment „Discover Media“ s navigačním systémem, bezdrátový „App-Connect Wireless“.

Specifikace „R-Line“ pak přidává přední LED světlomety, digitální panel přístrojů „Active Info Display, dvouzónovou automatickou klimatizaci Climatronic, sportovní podvozek, odpružení či specifické prvky interiéru a exteriéru „R-Line“.

Pro otevřenou variantu modelu T-Roc se dodávají dva maloobjemové motory TSI. Základ představuje 1.0 TSI o výkonu 85 kW/115 k, více sil pak nabídne 1.5 TSI o výkonu 110 kW/150 k. Výkonnější jednotka je na přání k dispozici také s dvouspojkovou převodovkou DSG.

Mpvý kabriolet ale nebude nic pro „stěhovavé“ řidiče. Objem zavazadlového prostoru 280 litrů takové motoristy určitě neosloví. Nic na tom nejspíš nezmění ani použitá sklopná opěradla zadních sedadel a na přání nabízené tažné zařízení.

Mohlo by se vám líbit...