Nový Opel Corsa dostane světlomety IntelliLux LED Matrix

Zcela nově vyvinutá Corsa bude poprvé vybavena adaptivními neoslňujícími světlomety full-LED, které oceňují jak odborníci, tak běžní zákazníci už od jejich prvního zavedení v aktuálním modelu Astra, který se i díky jim stal Evropským automobilem roku 2016.

Opel letos uvede na trh už šestou generaci modelové řady Corsa. Od debutu Corsy první generace v roce 1982 se až dosud prodalo přes 13,5 milionů těchto populárních vozů. Nová Corsa dorazí na trh i jako elektromobil.

Až do uvedení v Opelu Astra se LED Matrix světlomety sporadicky objevovaly jen v dražších vozech. Opel tuto hi-tech technologii uvedl díky Astře do kompaktního segmentu. Následovala Insignia a nyní se LED Matrix světlomety díky Corse poprvé dostávají i do B-segmentu malých automobilů. To dokládá, jak Opel systematicky předkládá vyspělé technologie nejširšímu spektru zákazníků.

„V tomto roce oslavujeme 120 let výroby automobilů a tedy i 120 let automobilových inovací dostupných každému,“ říká Michael Lohscheller, generální ředitel automobilky Opel. „Vždy jsme se snažili zpřístupňovat špičkové technologie nejširším vrstvám zákazníků – to je naše mise a naše motivace, která se samozřejmě týká i tak populárního modelu, jakým je Opel Corsa. Právě proto dostane nová generace našeho bestselleru tu nejlepší osvětlovací techniku – světlomety IntelliLux LED Matrix!“

Technologii IntelliLux LED Matrix si v Evropě ve vlajkové lodi značky Opel, modelu Insignia, pořídilo asi 60 procent motoristů. V kompaktním modelu Astra je to asi 20 procent zákazníků. Ročně tak na silnicích přibývá na 90 000 nových automobilů Opel vybavených inteligentními adaptivními světlomety LED Matrix, které neoslňují a samočinně se přizpůsobují provozu i situaci v okolí vozovky.

Matricový systém LED diod prostě vypnutím konkrétních LED segmentů „vytmaví“ osvětlený prostor protijedoucích nebo souběžně jedoucích automobilů, takže se eliminuje oslnění ostatních řidičů. Řidič opelu má přitom stále perfektně osvětlenou cestu. Už zanedlouho se tento špičkový systém objeví i v Corsách nové generace.

Corsa nové generace má být i lidovým elektromobilem
Opel už během prvního pololetí roku 2019 začne nabírat objednávky na dva nové elektrifikované modely – plně elektrickou verzi Corsy nové generace a plug-in verze populárního SUV modelu Grandland X. „Opel spouští etapu elektrifikace,“ říká Michael Lohscheller. „To jsme avizovali při prezentaci našeho rozvojového programu PACE! v listopadu roku 2017 a nyní začínáme tyto plány realizovat.“

Corsa nové generace bude poprvé k dispozici i v čistě elektrické verzi. A generální ředitel německé automobilky Opel slibuje, že cena bude konkurenceschopná: „S elektrickou Corsou učiníme elektrickou mobilitu dostupnou širokému spektru zákazníků – bude to skutečný lidový elektromobil.“

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.