Nový koncept interiérů škodovek

S modelem Enyaq iV přiváží značka Škoda zbrusu nové designy interiéru, které nahrazují dřívější výbavové stupně. Poznejte inovativní, pohodlné a ekologické interiéry blíže.

Všechny nové interiéry mají za úkol navozovat příjemný pocit z domáckého prostředí. Jejich inspirací bylo moderní bydlení, které skládá jednotlivé prvky tak, aby dohromady perfektně ladily a vytvářely útulnou atmosféru. Nové interiéry v neposlední řadě také ulehčují zákazníkům rozhodování při výběru.

Jednotlivé verze se liší například čalouněním, doplňky a dekory nebo použitými materiály. Rovněž koberečky nebo ambientní osvětlení přispívají k vytváření různé atmosféry v interiéru. To slibuje větší možnosti individualizace prostoru pro cestující.

„Připravili jsme řadu tematicky odlišných interiérů, od toho nejjednoduššího po luxusní. Některé z nich lze navíc objednat v několika barevných provedeních. Při přípravách jsme ale vedli v patrnosti i současné úrovně výbavy, které značka Škoda používá – vyšší verze se nadále odvíjejí od těch základních. Hlavním rozdílem jsou použité materiály. V nejvyšších verzích výbavy najdeme kůži či mikrovlákno a vůbec poprvé přicházíme také s recyklovanými materiály v kombinaci s vlněnou přízí,“ popisuje vznik nového konceptu jedna z jeho autorek Kateřina Vránová, vedoucí oddělení Color&Trim ve Škoda Design.

Základem pro verze Enyaq iV 60 a 80, dostupné v České republice, je interiér Loft, který odráží moderní, útulné bydlení pro mladé rodiny mimo jiné i díky dvoubarevné palubní desce. Další úrovně jsou k dispozici na přání: Lodge představuje udržitelnost a inovativnost, Lounge ztělesňuje kvalitu a exkluzivitu, zatímco Suite a ecoSuite nabízejí klasičtější prvky dotvářející luxusní dojem. Na zahraniční trhy míří navíc puristická verze Studio a pro budoucí Enyaq RS iV modifikace RS Lounge a RS Suite.

„Nové designové varianty rozšiřují možnosti interiérů našich vozů, přičemž podtrhují charakter životního stylu modelu Enyaq iV. Jedná se o styly vnitřku vozu, za nimiž stojí naši nejlepší designéři a v nichž vše do sebe dokonale zapadá, od potahů sedadel po koberečky na podlaze – je to jako se přestěhovat do nového obýváku, v němž můžete jezdit, bydlet, posedávat a prostě si pohovět,“ neskrývá nadšení z nového konceptu Jil Katharina Mahlerová, produktová manažerka Enyaq iV.

Interiéry Lodge a ecoSuite jsou zaměřeny na udržitelnost. Za zmínku stojí především nové potahy sedadel interiéru Lodge, které ze čtyřiceti procent tvoří vlněná příze. Ta prošla nezávislými testy a certifikací podle přísných pravidel společnosti Woolmark. Zbylých šedesát procent těchto potahů pak tvoří polyester z recyklovaných PET lahví. Tato látka vyniká mimo jiné i výbornými termoregulačními vlastnostmi – v létě ochladí, v zimě zahřeje, je prodyšná a navíc hypoalergenní.

Další zajímavostí jsou kožené potahy sedaček použité v interiéru ecoSuite. Kůže v koňakové barvě se totiž vyrábí jinak, než je běžné. Namísto chemikálií se k jejímu vyčinění používají extrakty z listů olivovníku.

„Tohle pro nás byla jedna z největších výzev. Tato kůže má totiž jiné vlastnosti než ta, která se dnes v automobilovém průmyslu běžně používá. Je pochopitelně také dražší. Přesvědčili jsme ale kolegy z jiných oddělení, že tento ekologický přístup je správný, důležitý a potřebný. Totéž platí pro potahy s recyklovaným polyesterem. Jsme si jisti, že tento udržitelný směr je pro automobilku tím pravým řešením a budoucností,“ uzavírá Vránová.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.