Nový crossover Škoda se jmenuje KAMIQ

Světová premiéra nového modelu Škoda Kamiq se uskuteční v březnu 2019 na autosalonu v Ženevě. Mladoboleslavská automobilka nyní pomalu odtajňuje informace o chystané novince.

Nový vůz značky Škoda ponese jméno Kamiq. Tento crossover představuje další krok v „SUV ofenzívě“ české automobilky. Slovo Kamiq pochází z jazyka Inuitů, obývajících sever Kanady a Grónsko. Popisuje stav, kdy něco přirozeně „padne jako ulité“ za všech okolností. I proto dostal nový crossover pro evropský trh stejné jméno, jaké nese SUV, které se již etablovalo v Číně.

Model Kamiq je městský crossover, který se prezentuje jako ideální společník pro všední dny v moderním velkoměstě i mimo něj. Název vozu zapadá do názvosloví modelů kategorie SUV – jména všech aktuálních SUV značky Škoda začínají písmenem K a končí písmenem Q.

Novým modelem česká automobilka rozšiřuje svou nabídku o kompaktní a lifestylově orientovaný vstupní model pro evropský trh. Podle výrobce v sobe Škoda Kamiq spojuje agilitu a jízdní vlastnosti kompaktního vozu s klasickými přednostmi automobilu kategorie SUV – zvýšenou pozici sedadel, lepší výhled z vozu, pohodlnější nastupování a vystupování i větší světlou výšku.

Automobil využívá modulární platformu MQB, dostal nové asistenční systémy i řadu Simply Clever prvků, které jsou pro značku stejně typické, jako velkorysá nabídka prostoru. Světovou premiéru bude mít nová Škoda Kamiq od 5. do 17. března 2019 na autosalonu v Ženevě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.