Novinka pro Čínu: Prodloužená Škoda Octavia Pro!

Česká automobilka nabízí čínským zákazníkům nejnovější čtvrtou generaci svého bestselleru v podobě exkluzivní varianty, která je speciálně přizpůsobena čínskému trhu. Ve srovnání s novou generací vozu Octavia uvedenou v Evropě v roce 2020 je čínská verze delší a má prodloužený rozvor. Exkluzivní varianta se bude dodávat s inovativními asistenčními systémy a nejmodernějším infotainmentem s 12 palcovým centrálním displejem.

Nová čínská verze Octavie má o 44 milimetrů delší rozvor a celkově je delší o 64 milimetrů. Délková výhoda modelu Octavia Pro se stává ještě zřetelnější při srovnání s řadou Octavia třetí generace, která v Číně také zůstává v prodeji. Nová Škoda Octavia Pro využívá emotivní design evropského modelu, přední a zadní část má ve stylu sportovní verze RS. Dodává se s inovativními asistenčními systémy a nejmodernějším infotainmentem s 12 palcovým centrálním displejem.

S více než 1,4 milionem v Číně prodaných kusů je Škoda Octavia klíčovým modelem české značky na jejím největším jednotném trhu. To je také důvod, proč Škoda Auto u nové čtvrté generace Octavie provedla před jeho uvedením na čínský trh exkluzivní úpravy. Nový model pro nejlidnatější zemi světa, prodávaný pod označením Octavia Pro, se může pochlubit rozvorem prodlouženým o 44 milimetrů na celkových 2730 milimetrů.

Díky tomu se dále zvětšuje již tak velkorysý prostor interiéru evropské verze modelu Octavia a nová varianta se stává opravdovým prostorovým králem. Její celková délka vzrostla o 64 milimetrů na 4753 milimetrů a Octavia Pro je tak o 78 milimetrů delší než model třetí generace. Ten se přitom bude v Číně nadále prodávat souběžně s novinkou.

Emotivní design a nárazníky ve stylu RS
Nová Octavia Pro určená pro Čínu, používá stejný emotivní design jako evropská Octavia čtvrté generace. Vyniká precizními liniemi a moderními, čistými plochami. Dynamický vzhled modelu podtrhují přední a zadní nárazníky ve stylu sportovní verze Octavia RS v kombinaci s černou střechou, černými vnějšími zpětnými zrcátky a koly z lehkých slitin o průměru až 18 palců. Přední i zadní světlomety mají ostré rysy s typickými krystalickými prvky značky Škoda a jsou standardně vybaveny technologií LED.

12 palcový displej a head-up displej na přání
Nové architektuře interiéru Škody Octavie Pro dominuje víceúrovňový přístrojový panel a samostatně umístěný centrální displej s různě barevnou plochou pod ním, připomínající obrysy masky. Dotykový displej má úhlopříčku obrazovky 12 palců. Díky stálému připojení k internetu poskytují infotainmenty nejnovější generace přístup k mnoha mobilním online službám.

Dalším digitálním a individuálně přizpůsobitelným systémem je na přání dostupný virtuální kokpit s úhlopříčkou obrazovky 10,25 palce. Lze jej doplnit head-up displejem, jenž promítá na čelní sklo do řidičova bezprostředního zorného pole údaje, jako jsou aktuální rychlost, navigační pokyny, dopravní značky a aktivované asistenční systémy. Multifunkční sportovní volant je tříramenný, s tlačítky a rolovacími ovladači. Model Octavia Pro nabízí také mnoho sofistikovaných komfortních prvků, jako jsou například přední sedadla, která kromě vyhřívání a elektrického polohování nabízejí také ventilaci, či elektrické ovládání dveří zavazadlového prostoru.

DSG s technologií shift-by-wire
Škoda Octavia Pro je vybavena inovativními asistenčními systémy, třeba funkcí varování při vystupování, která cestující při otevírání dveří upozorňuje na vozidla nebo cyklisty blížící se zezadu. Nový model poskytuje řidičům asistenci při udržování a změně jízdního pruhu a v případě potřeby zahájí i nouzové zastavení. V nabídce nechybí ani adaptivní tempomat.

K bezpečnému ovládání automobilu přispívá rovněž pokročilá víceprvková náprava, jejíž naladění těží z technických znalostí skupiny Volkswagen. Pohon zajišťuje motor 1.4 TSI s výkonem 110 kW (150 k) a točivým momentem 250 Nm. Spolupracuje se sedmistupňovou převodovkou DSG s technologií shift‑by‑wire. To znamená, že při výběru převodového stupně malým ovladačem na středové konzoli komunikuje systém s převodovkou elektronicky, nikoli mechanicky.

Ikonický model s čínským šťastným číslem v názvu
Název Octavia je odvozen z latinského „octavia“ („osmý“). Původní Octavia představená v roce 1959 dostala toto jméno, protože se jednalo o osmý poválečný model značky Škoda. V roce 1996 představila škodovka moderní verzi vozu Octavia, který se od té doby stal nejprodávanějším a nejznámějším modelem značky s více než 6,8 miliony prodaných kusů. V Číně číslo 8 představuje nekonečno a je považováno za obzvláště šťastné, díky čemuž je oblíbeným číslem mnoha Číňanů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.