Nové SUV značky Škoda pro indický trh se jmenuje Kushaq

První sériový model v rámci projektu India 2.0, za který je Škoda Auto na indickém subkontinentu zodpovědná, se jmenuje Kushaq. Jméno tohoto kompaktního SUV pochází z několik tisíciletí starého indického jazyka sanskrt. V této ještě dnes užívané „řeči bohů“, označuje „Kushak“ krále nebo vládce.

Jméno novinky pro indický trh zstává věrné tradici. Psaná forma, začínající písmenem „K“ a končící písmenem „Q“, je pokračováním zavedeného názvosloví používaného pro celosvětově úspěšné modely značky v segmentu SUV, tedy Kodiaq, Karoq a Kamiq. Světová premiéra nové Škody Kushaq proběhne v březnu 2021.

S novým vozem zahajuje značka na indickém subkontinentu novou éru. Česká automobilka je tam v rámci projektu India 2.0 zodpovědná za všechny aktivity koncernu Volkswagen. Projekt India 2.0 zahrnuje modelovou ofenzívu celkem čtyř nových kompaktních vozů značek Škoda a Volkswagen, kterou zahajuje právě Kushaq. Všechny nové modely vychází z modulární platformy MQB A0 IN, kterou vyvinula mladoboleslavská automobilka speciálně pro potřeby indického trhu.

Ambiciózní cíle na indickém trhu dokazuje i zvolené jméno Kushaq. To vychází z jazyka sanskrt, které dle indické mytologie vytvořil bůh Brahma. Sanskrt je dodnes zachovaný jako tradiční jazyk náboženství, umění a vědy a je jedním z 22 úředních jazyků Indie. Jak zde již padlo, Škoda ale upravila psanou formu slova „Kushak“, označující krále nebo také vládce, podle názvosloví svých modelů kategorie SUV.

Nové SUV v sobě spojuje přednosti typické pro vozy značky Škoda. K těm patří výrazný design, komfort a bezpečnost. Automobilka v této souvislosti zmiňuje také poměr ceny a užitné hodnoty s důrazem na přání náročných indických zákazníků. Doslova tak je to uvedeno v první tiskové zprávě k novému modelu. Další informace zatím ale škodovka neprozradila. Vzhledem k blížící se premiéře vozu ale na sebe dlouho nenechají čekat.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.