Nové Simply Clever prvky pro Fabii

Nová Škoda Fabia je nyní chytřejší než kdy dřív. Její čtvrtá generace přijela v závislosti na výbavovém stupni až se 43 Simply Clever prvky, které jsou typickým znakem české automobilky a zákazníkům usnadňují každodenní použití vozu. Pět z nich je úplnou novinkou, osm dalších se v modelu Fabia objevuje poprvé.

Čtvrtá generace modelu Fabia nyní v závislosti na výbavovém stupni nabízí až 43 Simply Clever prvků – více než kdykoli předtím. Kromě úplně nových, k nim patří i řada dobře známých prvků. Mezi ně se řadí například škrabka na led s měřítkem pro kontrolní měření hloubky dezénu pneumatik umístěná ve víčku palivové nádrže, držák parkovacích lístků na vnitřní straně A sloupku či schránka na deštník ve dveřích řidiče.

Pro novou Fabii připravila automobilka i pět Simply Clever prvků, které se v tomto modelu objevují vůbec poprvé. Patří mezi ně inovativní skládací pružná odkládací schránka na pravém boku zavazadlového prostoru dodávaná na přání. Tu lze v případě potřeby vytáhnout pro uchycení předmětů v zavazadlovém prostoru.

Větší flexibilitu interiéru přináší i vyjímatelný držák nápojů umístěný ve středovém tunelu mezi předními sedadly. I v tomto případě jde o výbavu na přání. O pořádek v interiéru se stará nový držák karet nebo parkovacích lístků i pružný úchyt na tužky v odkládací schránce středového panelu palubní desky.

Pro snadné uložení drobných předmětů mohou cestující vzadu využít praktickou odkládací schránku ve středovém tunelu. Pátou novinkou je odnímatelná sluneční clona pro panoramatickou střechu. Tu lze složit na třetinu a uschovat pod krytem zavazadlového prostoru.

Celkem osm nových prvků známých z jiných škodovek vyšších tříd je nyní poprvé dostupných i pro Fabii. Patří k nim multifunkční kapsa pod krytem zavazadlového prostoru, díky které vzniká ideální úložný prostor například pro přepravu kabátů, bund nebo jiných předmětů s hmotností až 3,5 kilogramu. Snadno přístupné odkládací kapsy na mobilní telefony na zadní straně opěradel předních sedadel jsou již dobře známé z modelů Octavia a Enyaq iV a udržovat pořádek pomáhají také držáky na karty a mince v odkládací schránce před spolujezdcem.

Sklopné opěradlo sedadla spolujezdce je užitečné pro převážení dlouhých předmětů a objevuje se u modelu Fabia také poprvé stejně jako USB-C konektor ve zpětném zrcátku. Ten je dostupný na přání ve výbavovém stupni Style a lze jím napájet palubní kameru bez obtěžujících kabelů v zorném poli řidiče. Zadní lampičky pro čtení je možné ovládat i z předních sedadel, což jistě ocení rodiče cestující se svými dětmi, které jsou příliš malé na to, aby si osvětlení zapnuly samy.

Bezdrátové nabíjení chytrého telefonu pak umožňuje Phone Box umístěný v přihrádce před řadicí pákou. Novým prvkem dostupným na přání je také ochranný kryt s výstražnými prvky, který se dá rozložit přes nákladovou hranu při otevření pátých dveří. Zajistí ochranu před poškozením laku při nakládání a vykládání předmětů a zároveň díky svým reflexním prvkům zvýší bezpečnost při manipulaci s nákladem za vozem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.