Nová výstava ve Škoda Muzeu: Zlatá dvacátá – Na cestě k moderní automobilce

Nová výstava Zlatá dvacátá/Na cestě k moderní automobilce v mladoboleslavském Škoda Muzeu připomíná vybudování nové továrny a zavedení pásové výroby. Tím odstartoval vzestup značky Škoda na pozici domácí jedničky.

„Světová hospodářské krize, která vypukla v říjnu 1929, vedla k zániku mnoha automobilových značek. Automobilka Škoda jí však díky zodpovědné přípravě dokázala čelit a dokonce vyšla z krize posílena,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí Škoda Muzea v Mladé Boleslavi, a dodává: „Během druhé poloviny 20. let byl v Mladé Boleslavi realizován velkorysý investiční program. Vznikla zde nová továrna o rozloze 215 700 m3, nejmodernější svého druhu v celém Československu. Špičkové technologie umožnily zavedení efektivní pásové výroby. Spolu s účelně zkonstruovanou novou generací automobilů tehdy značka Škoda získala významnou konkurenční výhodu.“

Nová výstava Zlatá dvacátá/Na cestě k moderní automobilce seznámí návštěvníky Škoda Muzea s příběhem budování nového výrobního areálu, nechybí názorné vysvětlení dobových technologických a logistických postupů, včetně revoluční změny v lakování karoserií nebo řady dnes již kuriozních materiálů, používaných při výrobě. Výstava představuje širokou škálu provedení vozů Škoda z přelomu 20. a 30. let minulého století.

Interaktivní konfigurátor navíc umožní seznámit se s druhy karoserií, škálou barev či výbavou jednotlivých modelů. Kromě atraktivních dobových fotografií, grafik i artefaktů jsou vystaveny také pečlivě renovované automobily ze sbírek Škoda Muzea. Jde o vozy Škoda 422 (1931), Škoda 430 (1932), Škoda 645 (1930) a Škoda 860 (1932).

Nová výstava Zlatá dvacátá/Na cestě k moderní automobilce je ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi otevřena veřejnosti do 26. dubna 2020.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.