Nová aplikace pro motocykly a skútry Honda

Nový systém konektivity od společnosti Honda pro motocykly a skútry poskytuje jezdcům přístup k nejčastěji používaným funkcím jejich chytrého telefonu se systémem Android. Standardně je k dispozici u modelů X-ADV, CB1000R a u nového skútru Forza 750 pro rok 2021. Pro Forzu 350 se nabízí jako volitelná výbava.

Aplikace RoadSync spolupracuje s novým systémem konektivity vyvinutým pro motocykly a skútry označovaným jako systém hlasového ovládání Honda Smartphone Voice Control system. Tento systém umožňuje jezdcům využívat hned několik nejužitečnějších funkcí jejich chytrého telefonu se systémem Android. Bohužel ale není k dispozici pro všechny modely, třeba majitelé Hondy Forza 125 mají smůlu.

Honda Smartphone Voice Control system je od roku 2021 součástí standardní výbavy u modelů X-ADV, CB1000R a Forza 750 a volitelně je k dispozici také pro nový skútr Forza 350. Tento nový systém umožňuje jezdcům ovládat jejich chytrý telefon prostřednictvím bezdrátového připojení Bluetooth mezi telefonem a kompatibilním motocyklem nebo skútrem. Po stažení aplikace Honda RoadSync a po spárování telefonu s OS Android a s Bluetooth komunikátorem v přilbě (vybaveným mikrofonem) mohou uživatelé využívat následující funkce:

• snadno se nechat navigovat na oblíbená místa a místní body zájmu
• uskutečňovat a přijímat telefonní hovory
• vytvářet a odpovídat na SMS zprávy i na zprávy zasílané prostřednictvím dalších aplikací
• poslouchat hudbu prostřednictvím oblíbené streamovací aplikace
• zjistit místní předpověď počasí pro daný den a při použití navigace také předpověď počasí v cíli cesty

Všechny funkce aplikace se ovládají kombinací hlasových příkazů a čtyřsměrového tlačítka umístěného na levé rukojeti, takže jezdec může svůj telefon bezpečně uložit do kapsy, a přitom zůstat plně ve spojení. Aplikace Honda RoadSync, kterou vyvinula společnost Honda, bude postupně uvedena v celé Evropě. Od prosince 2020 bude dostupná ve Velké Británii a další evropské země budou následovat v roce 2021. Tuto vlastní technologii může společnost Honda do budoucna dále rozvíjet v závislosti na vyvíjejících se potřebách zákazníků.

Hlavní funkce aplikace jsou:

NAVIGACE
Jako základ pro navigaci v Honda RoadSync slouží aplikace Mapy Google. Pokyny jsou jezdci předávány hlasem. Je možné uložit 5 přednastavených oblíbených míst. Dále je k dispozici možnost nastavit cíl pomocí hlasových příkazů (nelze u modelu Forza 350).

HOVORY
Je možné uložit 5 často používaných kontaktů, další kontakty je možno vybírat pomocí hlasového vyhledávání (nelze u modelu Forza 350). Při příchozích hovorech systém jezdci hlasem oznámí jméno volajícího.

ZPRÁVY
V systému je uloženo 5 přednastavených rychlých zpráv, které je možné nahradit vlastními zprávami. Jezdec může hlasem vyhledat kontakt (nelze u modelu Forza 350), a poté hlasem zadat SMS zprávu, jež má být v textové formě odeslána. Příchozí zprávy jsou konvertovány na hlasové. Podporované aplikace pro zasílání zpráv zahrnují WhatsApp a Facebook Messenger.

HUDBA
Jezdec si může v nastaveních Honda RoadSync před vyjetím zvolit svoji oblíbenou hudební aplikaci (Google Play Music, Spotify, Amazon Music atd.).

POČASÍ
Je možné zkontrolovat místní předpověď počasí na nadcházející hodinu, 3 hodiny nebo 5 hodin dopředu. Při použití navigace je k dispozici také podrobná předpověď počasí pro zadaný cíl cesty.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.