Mototechna zvýšila prodeje téměř o třetinu

Letos tomu je již 70 let, co spatřila světlo světa značka Mototechna, která se zapsala do historie Československa. V současné nabídce najdete zánovní, luxusní i investiční vozy od 140 tisíc do 3,7 milionu korun.

Novodobá Mototechna jen v loňském roce v rámci skupiny AURES Holdings, do které patří, prodala rekordních 12 000 zánovních automobilů. To je o téměř třetinu více než v roce 2017. Zároveň v posledním roce uvedla na trh další značky, jako Mototechna Classic pro prodej investičních vozů, Mototechna Drive pro střednědobý pronájem nových automobilů nebo Mototechna EcoDrive se zaměřením na prodej aut s alternativním pohonem.

„Na českém i slovenském trhu je stále více patrná změna chování zákazníků, kdy upřednostňují zánovní automobily namísto nových a rychlost nákupu. Právě u zánovních vozů mohou oproti novým ušetřit až 40% z ceny a nemusí čekat i půl roku, než se vyrobí,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, která provozuje značky AAA AUTO a Mototechna.

Mototechna v České republice a na Slovensku za poslední rok prodala na 12 000 aut, do značné míry díky zavádění inovací. „Naše inovační laboratoř AuresLab přišla s nápadem prodávat investiční vozy, zavedla koncept samostatné sekce pro prodej automobilů s alternativními pohony a spustila střednědobý pronájem aut,“ doplnila Topolová.

Nejprodávanějším automobilem v nabídce Mototechny byla v roce 2018 Škoda Rapid (8,5%) následovaná Škodou Fabia (8,4%) a Hyundaiem i30 (5,7%). Škoda tvoří více než 30% celkové poptávky v Mototechně. Z luxusních automobilů se nejlépe prodávaly Audi A5 (17%) a Mercedes E (10%). 72% zákazníků si odvezlo automobil s benzínovým pohonem, 81% volí manuální převodovku a 90% z nich neřeší pohon všech kol. Nejoblíbenější barvy byly bílá (29 %), stříbrošedá (16 %) a černá (13 %). Nejdražším prodaným automobilem loňského roku byl roční zánovní Mercedes-Benz G 500 v klasickém designu, s 8 095 km za 2 390 000 korun (cena nového 3 149 617 korun).

Mototechna spolupracuje s řadou známých osobností, které jezdí jejími vozy. Mezi ně patří například závodník Lukáš Kvapil. „Spolupracuji s Mototechnou již druhým rokem, protože nabízí širokou škálu automobilů, které mě nikdy nezklamaly ani v nejdrsnějších podmínkách, které nabízí závody jako Rallye Dakar nebo Africa Eco Race,“ doplnil Lukáš Kvapil, který se s vozy z Mototechny právě vrátil ze závodů Africa Eco Race 2019, kde na motorce vybojoval 25. místo. Automobily z Mototechny prověřil ve skutečně náročných podmínkách, protože je používal jako asistenční vozy jak na Rallye Dakar, tak letos na Africa Eco Race.

Nejprodávanější vozy v Mototechně v roce 2018 v ČR
1. Škoda Fabia
2. Škoda Rapid
3. Hyundai i30
4. Škoda Octavia
5. Dacia Duster
6. Škoda Yeti
7. Volkswagen Golf
8. Hyundai ix20
9. Kia Sportage
10. Kia Ceed

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.