Monopost F1 Alfa Romeo Sauber je v České republice

Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN připravila pro své zákazníky a milovníky motoristického sportu jedinečnou příležitost. V Českých Budějovicích v pátek odstartovalo dvouměsíční výstavní turné, během kterého se v nejméně osmi městech České republiky představí závodní monopost týmu Formule 1 Alfa Romeo Racing ORLEN. Ten se v každém městě zdrží přibližně týden.

„Závody Formule 1 s těmi nejlepšími jezdci přitahují fanoušky z celého světa. Podle výzkumu společnosti Nielsen dosáhla celková sledovanost podniků Formule 1 vysílaných na 51 celostátních televizních stanicích 400 000 000 diváků. Mezinárodní skupina ORLEN, jejíž jsme součástí, nabízí prémiová paliva a produkty po celém světě včetně Česka. Globálně se tak prezentujeme ve spojení s prestižní značkou, jako je právě tým Alfa Romeo Racing ORLEN,“ vysvětlil Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny ORLEN Unipetrol, do které patří i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN.

„Věřím, že fanoušci Formule 1 i naši zákazníci využijí jedinečné příležitosti a prohlédnou si na našich čerpacích stanicích tento skvělý monopost,“ dodává. Fanoušci budou moci během turné vidět skutečný závodní monopost Formule 1 – přesně takový, kterým jezdili jezdci Alfa Romeo Racing ORLEN. Do České republiky dorazil z turné po Polsku, následně bude pokračovat do Německa a poté se vrátí do Polska.

Technická data monopostu Alfa Romeo Sauber C-37 Ferrari
Podvozek: monoblok z uhlíkového vlákna
Motor: Ferrari 062 EVO 1,6 litru
Volant: Sauber Motorsport
Pneumatiky: Pirelli
Délka: 5143 mm
Šířka: 2000 mm
Hmotnost: 733 kg (bez paliva, včetně pilota)
Zrychlení z 0 na 100: 2,6 vteřiny
Zrychlení z 0 na 200: 4,8 vteřiny

Na čerpací stanici Benzina ORLEN v Českých Budějovicích (Vltavské nábřeží 12) bude monopost vystaven od 6. do 11. srpna. Poté bude pokračovat do dalších měst:
Plzeň (Nepomucká 791) – 12. až 18. srpna
Bochov (Pražská 412, Bochov) – 19. až 25. srpna
Praha (Argentinská) – 29. srpna až 2. září
Litvínov (silnice č. 27, Záluží) – 3. až 9. září
Hradec Králové (Koutníkova 605) – 10. až 16. září
Brno (Bystrcká 1276/36b) – 17. až 23. září
Ostrava (Místecká 3173) – 24. září až 1. října

Přítomnost monopostu F1 na čerpacích stanicích Benzina ORLEN v České republice je součástí kampaně Společně na cestě vpřed. Tato kampaň připomíná zákazníkům spojení sil sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN s její mateřskou skupinou ORLEN.

Mohlo by se vám líbit...