Modernizovaný Volkswagen Passat je již v prodeji

Volkswagen Passat prošel modrnizací a v omlazeném provedení nyní dorazil na český trh. Bestseller střední třídy, který letos překonal milník 30 milionů vyrobených vozů, teď nabízí ještě více komfortu, optimalizovaný design a nejmodernější technologie v oblastech konektivity a informačních, zábavních a bezpečnostních systémů.

Passat prodělal omlazovací kůru. Inovovyný model, který se již před lety stal ikonou svého segmentu, nyní mohou objednávat i řidiči z České republiky. Jeden z nejoblíbenějších modelů pro fleetové zákazníky je na českém trhu k dispozici ve dvou karosářských verzích za ceny již od 750 900 Kč.

„Volkswagen Passat je nepřekonanou ikonou střední třídy a jeho modernizovaná generace, kterou právě uvádíme na český trh, má všechny předpoklady k tomu, aby navázala na úspěchy svých předchůdců,“ říká Jiří Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „S novým Passatem pokračujeme v procesu digitalizace a v rozšiřování konektivity s cílem nabízet našim zákazníkům ještě bezpečnější a komfortnější cestování bez ohledu na vzdálenost. Díky zdokonalenému podvozku a pohonu si mohou řidiči nového modelu Passat vychutnávat při každé jízdě fascinující jízdní dynamiku, a to při zachování pověstné hospodárnosti a spolehlivosti,“ dodal.

Omlazený Volkswagen Passat je na českém trhu nabízen v tradičních karosářských verzích sedan a kombi pod označením Variant, a to v kombinaci se třemi výbavovými liniemi: Business, Elegance a R-Line. Rovněž modernizované verze Passat Alltrack a Passat GTE mají postavení samostatných modelů. V době zahájení prodeje jsou k dispozici motory 2.0 TSI (140 kW), 2.0 TSI 4Motion (200 kW), 2.0 TDI (140 kW), 2.0 TDI 4Motion (140 kW) a 2.0 TDI 4Motion (176 kW). Základní zážehové a vznětové jednotky, 1.5 TSI Evo (110 kW) a 2.0 TDI Evo (110 kW), budou do nabídky zařazeny v průběhu srpna.

Vstupní cena sedanu Passat (ve výbavě Business) 1.5 TSI Evo (110 kW) s manuální převodovkou byla stanovena na 750 900 Kč. Prostornější kombi Variant stojí 777 900 Kč. Ceny vznětových verzí začínají od 815 900 Kč, resp. 842 900 Kč (2.0 TDI Evo 110 kW). Passat GTE bude stát od 1 126 900 Kč. Model Passat Alltrack lze pořídit od 1 117 900 Kč.

Automobil ve výbavě Business je sériově vybaven mimo jiné LED světlomety vpředu i vzadu, kůží obšitým multifunkčním volantem, třízónovou klimatizací, sedadly s bederními opěrkami, asistenčním systémem Travel Assist Low, systémem nouzového volání e-Call, informačním a zábavním systémem s 6,5“ displejem, službami We Connect Plus (bezplatně po dobu 1 roku) a 16“ koly z lehké slitiny (17“ kola pro verze s motory o výkonu 140 kW). Variant má navíc podélné střešní nosiče s příčníky.

O stupeň výš stojí v nabídce Passat Elegance (od 887 900 Kč), jehož sériová výbava zahrnuje nad rámec výbavové linie Business například navigační systém Discover Media s 8“ displejem, elektrickou zásuvku 230 V pro cestující vzadu, 17“ kola z lehké slitiny a tříleté předplatné služeb We Connect Plus. Podélné střešní nosiče verzí Variant jsou stříbrně eloxované.

Stupeň výbavy Elegance je základem i pro verzi Passat Alltrack, která pro jízdu v terénu disponuje navíc například pohonem všech kol 4Motion, speciálním režimem Offroad, specifickým podvozkem s vyšší světlou výškou, spodním ochranným krytem motoru nebo asistentem pro jízdu ze strmého svahu. Pro sportovně zaměřené zákazníky je připraven Passat R-Line s cenou od 964 900 Kč. Tato výbavová linie vychází ze stupně výbavy Elegance, k němuž přidává pakety R-Line Exteriér a Interiér.

Jejich součástí jsou mimo jiné nárazníky a rozšířené boční prahy R-Line, 18“ litá kola, logo R-Line na masce chladiče, titanově černé čalounění stropu, ocelové prahové lišty vpředu a vzadu (vpředu s logem R-Line), multifunkční sportovní volant obšitý kůží s hliníkovými ozdobnými prvky a logem R-Line, pedály se vzhledem kartáčované oceli, sportovní sedadla čalouněná kůžemi Nappa a Carbon Style a ozdobná obložení z hliníku Silver Rise.

Volkswagen Passat GTE s externě nabíjitelným hybridním pohonem bude uveden na trh zanedlouho. Základem hybridní soustavy je jednotka 1.4 TSI o výkonu 115 kW (156 k), doplněná elektromotorem a sadou lithium-iontových akumulátorů. Celkový nejvyšší výkon hybridní soustavy je 160 kW (218 k). Modernizovaný Passat GTE, dodávaný v karosářských verzích Limuzína a Variant, nabízí nyní v režimu výhradně elektrického pohonu dojezd prodloužený na 57 km (sedan), resp. 55 km (kombi) dle metodiky WLTP.

Zákazníci mohou nový Volkswagen Passat objednávat s akčními pakety Comfort, Media I, Media II a Technik, které zahrnují řadu oblíbených prvků výbavy na přání.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.