Modernizovaný Volkswagen Arteon poprvé i jako Shooting Brake

Volkswagen zahajuje prodej modernizované modelové řady Arteon na českém trhu. První vozy jsou již k dispozici u prodejců. Zákazníci se tak mohou důkladně seznámit se všemi novinkami nového Arteonu, který je poprvé nabízen i jako dynamický Shooting Brake s atletickým duchem a prostorností kombi.

Kromě variant s benzinovým či naftovým motorem bude v nabídce i hybridní provedení. Nabídku verzí totiž rozšíří plug-in hybridní Arteon eHybrid. Pro řidiče vyznávající dynamičtější jízdu je pak přichystaný sportovněji střižený Arteon R.

„Volkswagen pokračuje v letošní produktové ofenzivě zahájením prodeje modernizované modelové řady Arteon včetně zcela nové karosářské verze Arteon Shooting Brake,“ říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Jsem přesvědčen o tom, že nový Arteon, který je již k dispozici u našich autorizovaných partnerů, zaujme nejen svým expresivním a avantgardním designem, ale také nejmodernější technikou, která posouvá emocionální zážitky z řízení automobilu kategorie gran turismo do zcela nové dimenze,“ dodává.

Zájemci o modernizovaný Volkswagen Arteon a zcela nový Arteon Shooting Brake mají na výběr čtyři výbavové linie s bohatou sériovou výbavou. Základ představuje výbava Arteon nabízená od 851 900 Kč včetně DPH. Následuje Elegance s cenou od 962 900 Kč a R-Line od 974 900 Kč. Pro verzi R bude cena stanovena později. Provedení kombi pod označením Shooting Brake jsou o 25 000 Kč dražší, zahrnují však v sériové výbavě navíc systém Easy Open včetně Keyless Access.

Vybírat lze z několika motorů, nicméně nabídka ani z daleka není tak pestrá, jako tomu bylo v minulých letech. Zážehové jednotky zastupují motory 1.5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) nebo 2.0 TSI o výkonu 140 kW (190 k), 206 kW (280 k) a 235 kW (320 k). Nechybějí ani turbodiesely 2.0 TDI s výkony 110 a 147 kW (150 či 200 koní).

Absolutní novinkou je plug-in hybridní pohon 1.4 TSI PHEV o výkonu 115 kW (156 k), dodávaný pro obě karosářské verze. V závislosti na zvoleném motoru zajišťuje přenos hnací síly šestistupňová manuálně řazená převodovka nebo sedmistupňová automatická převodovka DSG. Alternativou pohonu předních kol je pohon všech kol pod tradičním označením 4Motion.

Volkswagen nabízí nový Arteon s rozsáhlou sériovou výbavou a prodlouženou zárukou na 5 let či 100 000 km. Z vyspělých asistenčních systémů disponují všechny varianty bez příplatku funkcemi Light Assist, ACC, Front Assist, Lane Assist, PreCrash, Park Pilot a rozpoznáváním chodců. Atraktivní automobil zaujme mimo jiné digitální přístrojovou deskou Digital Cockpit Pro, třízónovou automatickou klimatizací Climatronic a ergonomickými sedadly s velkorysou nabídkou prostoru ve všech směrech. Zkrátka nepřichází ani praktičnost, což dokládá objem snadno přístupného zavazadlového prostoru o objemu 563 litrů v základním uspořádání u limuzíny (1557 litrů po sklopení zadních sedadel) a 565 litrů u kombi Shooting Brake (1632 litrů po sklopení zadních sedadel). Za příplatek je k dispozici rozsáhlá nabídka paketů i jednotlivých prvků výbavy na přání.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.