Modernizované Audi Q7 a Audi A4 vstupují na český trh

Audi uvádí na český trh modernizované modelové řady Audi A4 a Audi Q7. Audi A4 přichází k prodejcům v České republice s ještě sportovnějším charakterem, částečně elektrifikovaným pohonem a komplexní nabídkou v oblasti konektivity. Sportovněji střižený model S4 v provedení limuzína i Avant rozšíří nabídku zanedlouho. Audi Q7 přináší řadu technických inovací, díky nimž poskytuje ještě vyšší úroveň jízdní dynamiky, bezpečnosti a komfortu. V novém hávu přichází také sportovní verze SQ7 TDI s osmiválcovým motorem.

„S novými modely Audi A4 a Audi Q7 přichází další vlna naší intenzivní produktové ofenzivy,“ říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika. „Oba modely znovu nastavují laťku v příslušných segmentech. Nový designérský styl je doplněn mnoha technickými inovacemi a rozšířenou výbavou se zaměřením především na digitalizaci, konektivitu, jízdní dynamiku, bezpečnost a komfort. Naše atraktivní nabídka samozřejmě zahrnuje také mimořádně široké možnosti individualizace výbavy a komplexní zákaznické služby včetně standardní čtyřleté záruky s omezením na 120 000 km.“

Modelová řada Audi A4 oslavila letos na jaře čtvrtstoletí své existence a více než 7,5 milionu vozů, dodaných zákazníkům. Audi A4 ztělesňuje nejnovější technologie v prémiové střední třídě, ať se jedná o intuitivní ovládání MMI touch, rozsáhlou elektrifikaci většiny motorů systémem částečně hybridního pohonu nebo komplexní síťové propojení.

Aktuální nabídka zahrnuje karosářské varianty sedan (od 884 900 Kč), kombi pod tradičním označením Avant (od 935 900 Kč) a allroad quattro, tedy kombi se zvýšenou průchodností terénem (od 1 271 900 Kč). Zanedlouho je doplní sportovnější Audi S4 ve verzi sedan i kombi, vybavené vznětovým motorem V6 TDI (255 kW/347 k), hlavní elektrickou sítí s napětím 48 V a elektricky poháněným dmychadlem EAV.

Celkem šest přeplňovaných čtyřválců TFSI a TDI se zdvihovým objemem 2,0 litru pro modely Audi A4 pokrývá rozsah výkonů od 100 kW (136 k) do 180 kW (245 k). V rámci uvedení na trh české zastoupení Audi přichystalo speciální zvýhodnění First edition. Například Audi A4 limuzína 35 TDI s automatickou převodovkou, paketem Gravity, paketem odkládacích prostor, smart phone interfacem a Audi sound systémem lze pořídit již za 845 790 Kč.

Rovněž nové Audi Q7 přebírá typické prvky aktuálního designérského stylu značky se čtyřmi kruhy. A podobně jako Audi A4 přidává k vizuální proměně rozsáhlou modernizaci techniky, která zahrnuje mimo jiné přechod na částečně hybridní pohon a důslednou digitalizaci zobrazovacích a ovládacích systémů. Náskok díky technice reprezentují také pokrokové světlomety HD Matrix LED včetně laserových světlometů, systém pro aktivní stabilizaci bočního náklonu, vyspělé adaptivní vzduchové odpružení, řízení všech kol, široký sortiment asistenčních systémů a portfolio služeb Audi connect.

Model Q7 nyní nabízí ještě bohatší základní výbavu mimo jiné zahrnující i MMI touch navigaci, zadní parkovací kameru či alarm. Kromě základní výbavy lze Audi Q7 objednávat ve sportovně laděné výbavové linii S line, která již zahrnuje i adaptivní pneumatický podvozek Sport. Ceny základní verze začínají od 1 771 900 Kč.

Na výběr jsou třílitrové vidlicové šestiválce, dva vznětové motory TDI a jeden zážehový TFSI, ve výkonových stupních 170 kW (231 k), 210 kW (286 k) a 250 kW (340 k). Na vrcholu stojí sportovněji laděný model SQ7 TDI (od 2 566 900 Kč), poháněný čtyřlitrovým turbodieselem V8 s nejvyšším výkonem 320 kW (435 k) a impozantním maximem točivého momentu 900 Nm.

Modernizované Audi A4 bude nabízeno pro podnikatele v rámci značkového financování již od 10 999 měsíčně bez DPH, Audi Q7 potom od 19 999 bez DPH měsíčně. V ceně financování na 48 měsíců je pojištění a plánovaný servis při nájezdu 20 000 km ročně.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.