Modernizovaná Fabia R5 naváže na nejúspěšnější rallyový vůz své kategorie

Nejúspěšnějšího rallyový vůz v historii značky, Škoda Fabia R5, se na mezinárodním autosalonu v Ženevě (5.–17. března 2019) představí v aktualizovaném provedení. Vůz přebírá hlavní designérské prvky modernizované sériové Škody Fabia a dostal také řadu významných technických inovací. K těm patří i větší výkon motoru a lepší průběh točivého momentu.

Aktualizovaná generace rallyového vozu Škoda Fabia R5 je vybavena světlomety odpovídajícími sériovému provedení, ovšem hlavní změny se zaměřují na výkonnost a spolehlivost. Tyto úpravy by měly zaručit konkurenceschopnost automobilu i ve stále sílícím startovním poli kategorie WRC2.

„Další generace vozu Škoda Fabia R5, našeho několikanásobného vítěze mistrovství světa, je významným krokem k tomu, abychom naše zákazníky z celého světa a tovární tým Škoda udrželi i v další části životního cyklu na konkurenceschopné úrovni,“ řekl Michal Hrabánek, ředitel Škoda Motorsport.

Modernizované provedení závodního vozu ujelo v rámci testování tisíce kilometrů na šotolině, asfaltu, stejně jako na sněhu a ledu. Nová Fabia R5 je tak do detailu prověřena k tomu, aby šla ve šlépějích nejúspěšnějšího soutěžního vozu v historii automobilky.„Zajistili jsme, že po homologačním procesu naši zákazníci získají vůz, který je vyvinutý bez kompromisů do posledního detailu. Důslednost byla při vývoji pro Škoda Motorsport absolutní prioritou. Striktně se držíme všech procesů kvality a řízení, jako je tomu u sériových vozů Škoda,“ řekl Hrabánek.

Více se dočtete v našem partnerském magazínu RacingLife.cz ZDE

Mohlo by se vám líbit...