Maserati MC20 získává titul „Nejkrásnější supervůz roku 2021“

26. ledna večer proběhlo online slavnostní udělování cen v rámci Festival Automobile International 2021 a to hned v několika kategoriích. Nedávno představené Maserati MC20, které mělo premiéru v loňském září na MMXX mezinárodní přehlídce v Modeně, obdrželo cenu za „Nejkrásnější supervůz roku 2021“.

V Maserati MC20 se snoubí elegance se sportovním duchem a osobností, jeho styl je mistrovským dílem oslavujícím novou éru značky s trojzubcem. Vůz MC20, zkonstruovaný v turínském Centro Stile Maserati, znamená návrat značky Maserati do segmentu supersportů s vozem kombinujícím úchvatné výkony, průlomové technologie a odvážná technická řešení. Klaus Busse, šéf designu Maserati, uvedl: „Jsme poctěni tím, že jsme získali tuto žádanou cenu, jež je uznáním práce celého týmu lidí, kteří do tohoto projektu s nadšením přispěli a vytvořili automobil otevírající novou kapitolu v historii značky Maserati.“

MC20 je model, který se vyznačuje jedinečným italským charakterem. Vkusný koncept čistých tvarů, prostý stylistických excesů: nadčasový design, kterým byl znakem vozů Maserati ve všech dobách. Přirozená elegance a čistota jeho linií zdůrazňuje charakter naprosté sportovní výjimečnosti: horní část vozu je sochařským dílem, zatímco část spodní v sobě koncentruje ryzí technologii.

Design MC20 dosahuje dokonalé rovnováhy mezi protiklady, je ideální kombinací umění a techniky, která v sobě slučuje jedinečné ruční řemeslné zpracování s absolutní přesností nejpokročilejších výrobních procesů. Vývoj MC20 je dílem Maserati Innovation Lab a vůz je vyráběn v historickém závodě v Modeně, takže je 100% italský.

Nejcharakterističtějším znakem tohoto nového supersportu jsou jeho výjimečné motýlí dveře, které jsou nejen esteticky úchvatné, ale zároveň usnadňují řidiči i pasažérovi vstup do vozu i výstup z něj. Jde o první Maserati s vertikálně uspořádanými čelními světly: což je skutečná revoluce v kritériích designu značky. Výrazné jsou i široké a nízké zadní sdružené lampy v horizontálním uspořádání.

Vzhled MC20 v sobě skrývá nekompromisně sportovní duši díky novému motoru V6 Nettuno s výkonem 630 koní, který vozu uděluje zrychlení 0-100 km/h za méně než 2,9 sekundy a maximální rychlost přes 325 km/h – motor, obsahující patentované technologie, je 100% vytvořený, zkonstruovaný a postavený společností Maserati. Více o tomto motoru naleznete ZDE.

V rámci 36. Festival Automobile International bylo uděleno hned několik ocenění v různých kategoriích. Například mezi koncepty získala cenu značka DS, v kategorii „Nejkrásnější interiér“ byla nominována i nová Škoda Enyaq iV, porota však dala přednost futuristickému pojetí interiéru Hondy e (jak vypadá interiér Hondy e můžete vidět třeba ZDE). Výsledky, nominované i oceněné v jednotlivých kategorií najdete ZDE.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.