Legendy Dakaru se sešly v Sosnové

Letošní Dakar setkání na Autodromu v Sosnové představilo divákům legendární závodníky Rallye Dakar i jezdce startující v dalších dálkových rallye.

Autodrom Sosnová u České Lípy hostil v neděli 24. března již pátý ročník populárního Dakar setkání, které je největším setkáním dakarských a maratonských závodníků ve střední Evropě. To ostatně potvrdil i letošní seznam přihlášených, kde nechyběla zvučná jména z České republiky i ze zahraničí.

Diváci mohli sledovat krásnou dakarskou techniku v akci na trati autodromu, kde zejména špičkové závodní kamiony předváděly neskutečnou show plnou smyků, skoků, a při jejich jízdě se nad sosnovským autodromem zvedala oblaka prachu. Oko diváka ale potěšily i výkony motorkářů a čtyřkolkářů, kde nechyběli ani juniorští jezdci.

Parádní podívaná byla i na závodníky s terénními vozy, které také létaly vzduchem a mnohdy jezdily po dvou kolech. Autodrom v Sosnové navíc při letošním Dakar setkání zažil jednu z největších diváckých návštěv historie, kdy za celý den přes jeho brány prošlo přes 6500 diváků.

Dakar setkání zaujalo i dvojnásobného vítěze Rallye Paříž Dakar Francouze Jean Louis Schlessera, který nyní organizuje soutěž Africa ECO Race, která se jezdí v Africe, ve stopách původní Rallye Dakar. Schlesser byl obklopen stovkami diváků nejen při autogramiádě, ale i při samostatné prezentaci Africa ECO Race, kterou přijel do Sosnové podpořit.

Kdo se přišel na akci podívat, měl jedinečnou možnost prohlédnout si dakarské speciály z naprosté blízkosti a drtivá většina diváků toho využila. To nakonec bylo vidět v servisním depu po celý den, protože v některých případech se na fotografii s oblíbeným dakarským závodníkem stály dlouhé fronty.

Dakarské závodění je v České republice velmi populární už od doby, kdy tuto tradici zahájily závodní automobily české výroby Tatra a LIAZ. Tyto historické automobily byly k vidění i na Dakar setkání, kde diváci obdivovali jejich technický stav a výkony na trati sosnovského autodromu.

Zaplněné tribuny pozdravily aplausem na dálku šestinásobného vítěze Karla Lopraise, který bohužel do Sosnové ze zdravotních důvodů na poslední chvíli nedorazil, přesto diváci a závodníci vzdali hold této legendě alespoň na dálku při příležitosti jeho sedmdesátých narozenin, které v těchto dnech oslavil. Pátý ročník Dakar setkání se prostě povedl a ukázal, že setkání dakarských a maratonských závodníků v Sosnové má už tradici a diváky láká.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.