Legendární François Delecour startuje na Invelt Rally Pačejov

První říjnový víkend se milovníci rallye mohou těšit na 42. ročník Invelt Rally Pačejov. Letošní ročník přivítá legendu světové rallye francouzského jezdce Françoise Delecoura. Společně s navigátorkou Sabrinou De Castelli ho pozval Jiří Jirovec, spolumajitel společnosti Invelt, velký nadšenec a podporovatel motorsportu v České republice.

Pořadatelé automobilové soutěže s dlouhou tradicí a příjemnou atmosférou připravili pro tento rok 14 rychlostních zkoušek a 12 diváckých míst. Diváci se navíc mohou těšit nejen na českou špičku, ale i na jezdce světového formátu, jímž je François Delecour, který v minulosti úspěšně startoval ve světovém šampionátu.

François Delecour, který se řadil zejména na přelomu tisíciletí mezi nejlepší piloty a byl vždy považován za temperamentního a velmi rychlého jezdce, proslul jako geniální řidič vozů s pohonem předních kol a dařilo se mu i ve čtyřkolkách. Na Invelt Rally Pačejov odstartuje premiérově v České republice s unikátním rallyovým vozem Alpine A110 R-GT, který zakoupila společnost Invelt.

„Auto znám, je velmi dobře postavené a je na něm vidět cit pro detail. Má skvělou trakci. Těším se, bude to rychlý závod,“ řekl na tiskové konferenci François Delecour. S tímto vozem se Delecour postaví na start pačejovské rallye se spolujezdkyní Sabrinou De Castelli, která o něm prohlásila: „François je pilot, který se nikdy nevzdává. Je to skvělý sportovec, velmi pracovitý a zapálený pro rallye.“

„S Fracoisem Delecourem jsem se domluvil telefonicky, zda by mohl pro nás na Pačejově pilotovat naše Alpine A110 R-GT. Po jednáních s firmou Signatech, která procesuje LeMans program pro Alpine a staví Alpine A110 v okruhové a R-GT verzi, je naším cílem uvést tento zajímavý vůz na rallyový trh střední Evropy. Přistupujeme k tomu velmi pečlivě stejně jako k projektu MINI či jiným již realizovaným. François Delecour vlastní soukromě naprosto identický vůz Alpine A110 R-GT a ten náš stavíme do stejné specifikace. Myslím, že to bude pro všechny diváky rallye velmi zajímavé. Když jsem zval v roce 2019 skotskou legendu Jimmyho McRae a norského rallyového jezdce Henninga Solberga, přislíbil jsem, že na start Invelt Rally Pačejov vždy někoho zajímavého pozvu. Francouzská legenda François Delecour bude v České republice poprvé a věřím, že si to on i diváci užijí, včetně premiéry vozu, se kterým pojede,“ uvedl Jiří Jirovec.

Fracoisem Delecour se svou spolujezdkyní Sabrinou De Castelli u vozu Alpine A110 R-GT na tiskové konferenci před startem Invelt Rally Pačejov 2021.

Mohlo by se vám líbit...