Ken Block poprvé za volantem Škody Fabia R5+

Škoda Fabia Rally2 bodovala v americkém šampionátu automobilových soutěží. Pro start na rallye 100 Acre Wood si ji vybrala jedna z nejviditelnějších postav amerického sportu, automobilový závodník a showman Ken Block.

Ken Block je známý ze závodů na skateboardu a snowboardu, jezdí na motokrosových motorkách a řídí rallyecrossové speciály. Popularitu si získal mimo jiné i adrenalinovými kousky v driftovacím seriálu Gymkhana. Pravidelně se také účastní rallyových soutěží na americkém i evropském kontinentu. V Evropě ho fanoušci viděli naposledy v roce 2019.

Pro letošní start v okolí amerického Salemu si vybral vůz Škoda Fabia R5+, což je Fabia Rally2 s dodatečnými úpravami na míru třídy Open 4WD. Nejviditelnějším rozdílem proti evropské třídě Rally2 je dominantní zadní křídlo. Americká pravidla také umožňují použití restriktoru sání s větším průměrem, který posouvá výkon nad hranici tří set koní.

Na start s vozem Fabia R5+ se Ken Block velmi těšil. „Tohle auto je bestie. Jsem ohromen,“ napsal třiapadesátiletý závodník před startem na svůj facebookový profil. A nezapomněl zmínit, že Fabia Rally2 je celosvětově nejúspěšnějším a nejprodávanějším vozem své třídy.

Jak Ken Block při své závodní premiéře za volantem Škody Fabia dopadl, se můžete dočíst na stránkách našeho závodnického magazínu RacingLife.cz ZDE

Mohlo by se vám líbit...