Již tento pátek startuje IX. Rallye Praha Revival – memoriál Dalibora Janka

O tomto víkendu se uskuteční již devátý ročník mezinárodní sportovně – společenské akce pro legendy motosportu, bývalé závodníky a příznivce historických závodních a sportovních automobilů Rallye Praha Revival. Akce má již osvědčený formát a získala si za dobu svého trvání mezi motoristy velkou oblibu, o čemž svědčí i seznam přihlášených, který v současné době čítá 182 posádek! A na další zájemce o start se prostě nedostalo.

Zájem o start na revivalu stoupá i v zahraničí, přijedou jezdci z celé Evropy od severu k jihu. Z Norska samozřejmě „náš“ Johny Haugland, kterého doprovodí další posádky, premiéru bude mít i ze závodů ještě v Československu známý Švéd Jan Sellholm, z druhého konce kontinentu, až z Portugalska přijedou Eduardo Ávila – Antonio Caldeira. Na start se poprvé postaví i veliká postava historie motosportu litevský závodník Stasys Brundza, nejen vynikající závodník, ale i tvůrce speciálu tehdejší skupiny B Lady VFTS a po skončení aktivní závodní kariéry i úspěšný motoristický činovník.

Tradičně silné zastoupení mají na revivalu polské posádky s takovými jmény, jako jsou Andrzej Jaroszewicz, nebo Blažej Krupa a další. Z našich se na startu opět po čase zkompletovala posádka Pavel Šofr – Pavel Ryšánek, chybět nebudou stálí účastníci Vladimír Berger – Zdeněk Petera nebo třžeba Marcel Tuček – Miroslav Vrba. Milan Dolák s Jaroslavem Palivcem premiérově usednou do Toyoty Celica ST165, po šesti letech odstartuje i sympatická posádka Václav Pech – František Šimek.

Před všemi osobními vozy absolvuje celou trať i dakarský speciál LIAZ s Tomášem Pourem a Jiřím Poršem. Kompletní seznam přihlášených a jejich vozidel najdete ZDE.

Kola se roztočí v pátek
Posádky odstartují v pátek odpoledne tradičně z radotínského učiliště, absolvují první Show section u chuchelského závodiště. Pak přejedou ke slavnostnímu startu na Václavské náměstí. Po něm z centra Prahy vyrazí do Kytína, kde je čeká další Show section, z ní se již odeberou na Starou Živohošť, kde budou nocovat.

Odtud v sobotu ráno vyrazí podle itineráře po středních Čechách a Praze, během dne absolvují Show section na trati závodu do vrchu na Točnou, v areálu Vojenského muzea v Lešanech a na vybraných úsecích autokrosové trati v Poříčí nad Sázavou. Poté se vrátí zpět na Starou Živohošť.

V neděli čeká účastníky dvakrát trať v Sedlčanské kotlině a známá Show section v lomu Lašovice. Pak už bude následovat přejezd do cíle v Radotíně. Vzhledem k rozbíhajícím se silničním pracem a uzavírkám bude definitivní časový rozvrh teprve zveřejněn.

Kam se jít podívat?
Pro diváky jsou doporučené Show section ve Velké Chuchli, Poříčí a Sedlčanech. Z bezpečnostních a organizačních důvodů je nepřístupná show section v Kytíně, v Lešanech se také do areálu veřejnost nedostane a trať závodu do vrchu na Točnou nenabízí žádné bezpečné a přehledné divácké místo.

Posádky i pořadatelé mají radost z diváků a fandů motosportu, kteří přispívají k atmosféře a prosí je, aby při sledování zajímavé podívané nezapomínali na zdravý rozum, mysleli na svou bezpečnost, byli ohleduplní k přírodě a bez výhrad se řídili pokyny pořadatelů!

Show section rozhodně nejsou rychlostní zkoušky, nicméně i zde se automobily pohybují velmi rychle! Posádky děkují diváků za podporu a organizátoři za pochopení, že skromný pořadatelský tým akce jim nemůže zajistit takový servis, na jaký jsou zvyklí z velkých závodů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.