Japonská policie stíhá řidiče v novém Lexusu LC

Arzenál japonské dopravní policie se rozšířil o sportovní Lexus LC. Sportovní kupé dostaly bezpečnostní složky prefektury Tochigi.

Lexus využijí při stíhání řidičů, ale i k propagačním účelům. Auto dostalo charakteristický černobílý design, pro japonskou policii typický. Jedná se o Lexus LC ve verzi 500, tedy poháněný atmosférickou „vé-osmičkou“ o objemu 5,0 litru s nominálním výkonem bezmála 480 koní.

Na japonském trhu takové auto pořídíte za nejméně 13 500 000 jenů, což jsou necelé 3 miliony korun. Zajímavé je, že policie v prefektuře Tochigi dostala již dříve také sportovní Nissan GT-R. Rychlost porušující řidiči mají tedy velice zdatné soupeře.

Vylepšený Lexus LC
Lexus letos přišel s několika vylepšeními modelu LC. Změny se týkají jak klasické varianty 500, tak hybridní verze 500h. Desetistupňová samočinná převodovka nyní Lexusu LC 500 umožňuje dosáhnout vyšších otáček se škrticí klapkou otevřenou na 50–70%. Při použití u hybridní varianty s výkonem téměř 360 koňských sil převodovka mnohem ochotněji podřazuje a umožňuje tak citelně dynamičtější jízdu. Neodpružená hmota Lexusu LC je nyní také o 10 kg nižší, což má pozitivní vliv na ovladatelnost.

Cena Lexusu LC v České republice startuje na částce 2 790 000 Kč. Čistě benzinové sportovní kupé pohání pětilitr V8, zatímco hybridní provedení LC 500h má pod kapotou spalovací motor 3.5 V6 doplnění elektromotorem o výkonu téměř 180 koní. Pro obě verze je samozřejmostí pohon zadních kol a zrychlení z 0 na 100 km/h do 5 sekund.

Mohlo by se vám líbit...