Inovovaná Škoda Superb přijíždí na český trh

Všichni autorizovaní obchodníci značky Škoda na území České republiky začali přijímat rezervace modernizovaného provedení modelu Superb. Vlajková loď mladoboleslavské automobilky přichází na trh s designovými úpravami a novými prvky výbavy a funkcionality vozu.

Z důvodu snížení komplexity produktové nabídky vrcholné modelové řady již nebude na českém trhu nabízen dříve základní výbavový stupeň Active. Ceník tak začíná úrovní výbavy Ambition, která byla oproti dosavadní specifikaci obohacena o barevný MaxiDot, LED hlavní světlomety, LED mlhová světla, bezklíčové startování či LED lampičku v zavazadlovém prostoru. Škoda Superb 1.5 TSI/110 kW ACT ve výbavovém stupni Ambition začíná na částce 689 900 Kč, což je o 35 000 Kč méně než doposud.

Ještě významnější snížení ceny doznal výbavový stupeň Style, jehož výbava byla rozšířena o adaptivní tempomat do 210 km/h, infotainment Amundsen s osmipalcovým displejem a navigací, parkovací kameru, bezklíčové odemykání a startování nebo řazení pádly pod volantem (převodovka DSG). S pohonnou jednotkou 1.5 TSI/110 kW ACT ve výbavovém stupni Style začíná nyní na částce 739 900 Kč, což je o 45 000 Kč méně než dosud.

V základní výbavě verze Sportline jsou všechny prvky z výbavy Style a navíc například novinka Matrix-LED hlavní světlomety, TOP LED zadní světla s animovanými ukazateli změny směru jízdy nebo elektrické víko zavazadlového prostoru s virtuálním pedálem. To vše zabalené ve známém, ale osvěženém vzhledu exteriéru a černého interiéru se sportovněji střiženými alcantarovými sedadly. Zde došlo v případě motorizace 2.0 TSI/200 kW 4×4 s automatickou převodovkou DSG k ponížení ceny o 69 000 Kč.

Navýšení prodejní ceny doznala vrcholná verze L&K, a to ve výši 21 000 Kč. Současně však zaznamenala obohacení standardní výbavy v hodnotě 67 000 Kč. Nově je základem verze L&K například ventilace předních kožených sedadel, vyhřívaný volant, virtuální kokpit a z bezpečnostní výbavy mimo jiné asistent jízdy v pruzích, rozpoznání dopravních značek, v kombinaci s DSG převodovkou asistent při jízdě v koloně s nouzovým zastavením.

Příplatky za karoserii Combi, převodovku DSG a pohon 4×4 zůstávají ve stejné výši jako doposud. Novinkou je provedení Superb Scout, které začíná na částce 1 019 900 Kč za motorizaci 2,0 TDI/140 kW 4×4 s automatickou převodovkou DSG. Motorizace 2,0 TSI/200 kW 4×4 s automatickou převodovkou DSG je dostupná za 1 078 900 Kč. Součástí základní výbavy provedení Scout jsou například sedadla s čalouněním alcantara a nápisem Scout, hliníkové nášlapy pedálů či infotainment s Off-road obrazovkou (nadmořská výška, kompas a náklon vozu), jako u SUV modelů.

Mohlo by se vám líbit...