Honda Civic e:HEV je českým autem roku 2023

Japonská Honda Civic e:HEV zvítězila v anketě Auto roku v České republice, když vybojovala titul pro letošní rok. Konkurence byla silná a pestrá, když čítala vozy se spalovacími motory i elektromobily.

Civic e:HEV, se stal absolutním vítězem v anketě Auto Roku 2023. Odborná dvacetičlenná novinářská porota vybírala původně mezi 26 nominovanými vozy v kole prvním. Následně byl výběr zúžen na 6 finalistů, kteří postoupili do druhého kola.

Do finálového druhého kola spolu s vítěznou Hondou Civic e:HEV postoupily automobily BMW X1, Ford Ranger, Peugeot 408, Renault Megane E-Tech Electric a elektrický Volkswagen ID.Buzz. Vyhlášení proběhlo v úterý 7. února od 11:00 v Tower Parku, kde se finalisté druhého kola společně sešli a porota vyhlásila vítěze.

Model Civic společnost Honda poprvé představila v roce 1972. Nyní staví na 50leté tradici, s více než 27,5 miliony prodaných kusů ve 170 zemích. 11. generace modelu Civic představuje moderní pojetí charakteristického tvaru tohoto vozu a navazuje na historii této legendární řady.

Model Civic si už v minulosti oblíbili nejen motoristé pro běžné každodenní ježdění, ale i závodní jezdci. Stačí vzpomenout starty těchto automobilů v okruhovém šampionátu WTCC. Ohlédneme-li se o pár let dále, nalezneme opravdu výrazné sportovní úspěchy modelu Civic 1.6 VTi v rallye.

Vzpomenout musíme i následující generaci, s níž český závodník Tomáš Kotek vybojoval dva tituly Mistra Evropy v rallycrossu. Honda Civic má zkrátka bohatou nejen civilní, ale i závodní historii, těží z vyhlášené spolehlivosti a zdařilých jízdních vlastností.