McLaren a Gulf rozšiřují spolupráci

Špičková maziva Gulf v závodních vozech McLaren nejsou žádnou novinkou. Nakonec není to tak dlouho, co se monoposty F1 McLaren představily v barvách petrolejářské společnosti Gulf při Velké ceně Monaka. Nově se tato maziva stávají náplní všech vozů McLaren z prvovýroby.

Propojení společností Gulf a McLaren začalo v roce 1968 a pokračovalo jak ve Formuli 1, tak v severoamerické sérii závodů Can-Am, ve kterých toto partnerství společně vyhrálo více jak 40 závodů, a dále pak v 90. letech na závodech 24 hodin Le Mans se slavným vozem McLarenem F1 GTR. Tyto dvě ikonické značky se znovu spojily v červenci 2020 a v roce 2021 monoposty McLaren F1 startovaly na GP Monaka v typických barvách petrolejářské společnosti Gulf (psali jsme o tom ZDE).

Motorový olej Gulf Formula Elite je nyní výrobní prvonáplní do všech vozů McLaren Automotive supercars a hypercars, které jsou vyráběny ve výrobním centru McLaren ve Wokingu, Surrey, Anglie. Technologické týmy společností Gulf a McLaren Automotive spolupracovaly na vývoji a testování tohoto motorového oleje, který poskytuje ochranu vysoce výkonných motorů McLaren V8 a V6 i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Aby motorový olej Gulf Formula Elite splnil náročné požadavky McLaren na výkon a účinnost, využívá technologii Thermoshield, která pro lepší ochranu proti opotřebení vytváří robustní povlak na všech důležitých částech motoru. Gulf Formula Elite udržuje optimální pracovní teplotu tím, že pomáhá odvádět teplo, aktivně zabraňuje znehodnocování oleje a poskytuje lepší ochranu proti usazeninám.

„Dlouholeté partnerství McLaren a Gulf je hlavně o technické dokonalosti, která umožňuje vysoký výkon. Proto jsme nadšeni, že naši zákazníci vozů supercar a hypercar budou moci tuto technickou dokonalost prostřednictvím motorového oleje Gulf Formula Elite prožít a mít z ní prospěch,“ prohlásil Gareth Dunsmore, marketingový ředitel McLaren Automotive.

„Jsme odhodláni podporovat neustálou snahu McLaren Automotive být nejlepší, a jsme nadšeni, že se zákazníky McLaren můžeme sdílet náš nejnovější produkt světové třídy – motorový olej Gulf Formula Elite,“ dodal Mike Jones, generální ředitel Gulf Oil International.

Mohlo by se vám líbit...